Co zabrać na plażę? Oto niezbędnik każdego plażowicza

Co zabrać na plażę? Oto niezbędnik każdego plażowicza

Sezon letni za pasem, a wraz z nim planowane wyjazdy na wczasy. Jeśli swoje wakacje spędzasz nad morzem, przyda Ci się krótki poradnik plażowy. Co zabrać ze sobą nad Bałtyk poza strojem kąpielowym? Jakie akcesoria umilą odpoczynek oraz będą niezbędne?

Ręcznik lub koc

Wizyta nad morzem może skończyć się kąpielą w wodzie lub ograniczyć do opalania na piasku. W obu przypadkach dobrze jest mieć przy sobie koc lub duży ręcznik. Posłużą one nie tylko jako miejsce do siedzenia, ale także osłonią wychłodzone ciało przed zimnem. W przypadku koców dobrze się decydować na specjalne modele plażowe, których spodnia warstwa pokryta jest folią ograniczającą przenikanie piasku. Dzięki temu łatwiej będzie zadbać o czystość koca po powrocie do hotelu lub domu.W celu zapewnienia sobie odrobiny prywatności koc otoczyć można parawanem. Będzie Cię zasłaniał przed wzrokiem innych plażowiczów i stanowił barierę dla wiatru.

Krem z filtrem

Na plaży niezbędna jest osłona przed słońcem – zwłaszcza w sezonie letnim. Pakując się na wypoczynek, nie zapomnij o kremach z filtrem UV i czapkach lub kapeluszach na głowę. Osoby szczególnie wrażliwe na światło mogą zabrać ze sobą także okulary przeciwsłoneczne. Dobrze, jeśli nad kocem rozłożysz parasol i stworzysz choć trochę cienia. Przyda się on zwłaszcza przy całodziennym przebywaniu na plaży. Alternatywą może być niewielki namiot plażowy z daszkiem. Może być on wykorzystywany przez dorosłych i dzieci.

Woda do picia

Nie zapomnij o prawidłowym nawodnieniu organizmu. Na plażę zabierz kilka butelek z wodą, w zależności od tego, czy wypoczywasz sam, czy z bliskimi. Sięgaj po wodę nawet wtedy, gdy nie czujesz dużego pragnienia.

Buty do wody

Do torby plażowej możesz spakować też specjalne buty do wody. Przydadzą się one jako ochrona stóp przed nieregularnym dnem morza. Osłonią skórę przed skaleczeniami powstającymi w efekcie kontaktu z ostrymi kamieniami, czy odpadkami zakopanymi w piasku. Dobrze, by na swoich stopach miały je zwłaszcza dzieci.

Okrycie na plażę

Oprócz tego na plaży przydadzą się zwiewne nakrycia na ciało, osłaniające przed słońcem. Można je narzucać na ramiona lub strój kąpielowy, nie narażając się na przegrzanie.

Zabawki plażowe

Warto zabrać również akcesoria do zabawy dla dzieci, takie jak dmuchane kółka czy łopatki do piasku. Zapewnią rozrywkę najmłodszym, którzy często po raz pierwszy przyjechali nad Bałtyk.

Fot. The travel nook/Unsplash

Apteczka

Nad morzem łatwo jest o drobne skaleczenia. Ostre odpadki w piasku, kamienie na dnie morza i chwila nieuwagi wystarczą do pojawienia się ran. Właśnie dlatego na plażę dobrze jest zabrać ze sobą apteczkę. Może być to egzemplarz wyjęty z samochodu lub skompletowany samodzielnie. Pod ręką warto mieć plastry, bandaże, nożyczki i środki przeciwbólowe. Oprócz nich do torby zapakować można wilgotne chusteczki oraz środki na owady.

Lodówka turystyczna

Uzupełnieniem plażowej wyprawki będą lodówka turystyczna lub termos. Wysoka temperatura nad wodą ogranicza możliwość zabrania ze sobą dużych ilości jedzenia i picia. Szybko się bowiem nagrzewają i psują, przez co nie nadają się do spożycia. Chcąc mieć pod ręką przekąski lub większe posiłki, warto zabrać ze sobą lodówkę chroniącą jedzenie przed działaniem wysokich temperatur.

Wyjazd na wakacje dobrze poprzedzić przygotowaniem listy przedmiotów, które trzeba spakować do walizki. W ten sposób uniknąć można sytuacji, gdy niezbędne akcesoria zostały w domu, bo urlopowicze zapomnieli ich zabrać. Jeśli masz taką możliwość, weź ze sobą więcej rzeczy, niż wydaje Ci się potrzebne. Dzięki temu Twoje wakacje będą dużo spokojniejsze.

Zdjęcie główne: haveseen/Adobe Stock

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *