Profity, których możesz spodziewać się po wdrożeniu strategii SEO SaaS

Autor:
Boo
Data publikacji:
Kategoria:
Pozycjonowanie
Profity, których możesz spodziewać się po wdrożeniu strategii SEO SaaS

Andrea Piacquadio / pexels.com

O sukcesie modelu SaaS decyduje wiele czynników, jednym z nich jest konsekwentne opracowanie strategii SEO. W dobie cyfryzacji i wszelakiego postępu technologicznego działalność w sieci internetowej opiera się na rywalizacji o widoczność w jej odmętach.

Decydując się na wdrożenie konsekwentnej strategii SaaS SEO, bezpośrednio oddziałujesz na wizerunek swojego biznesu online. Wyjaśniamy, czym jest model SaaS i dlaczego warto skoncentrować się na stworzeniu przemyślanego planu z jego użyciem.

Na rozgrzewkę teoria - co nieco o SaaS

SaaS, czyli Software as a Service, to oprogramowanie w formie usługi, którego dostępność zależy wyłącznie od posiadanego sprzętu wyposażonego w aktywne połączenie internetowe wraz z przeglądarką. To sprawia, że trudności z konfiguracją czy koniecznością serwisowania oprogramowania przestają mieć dla Ciebie znaczenie. Aby skorzystać z usługi SaaS, musisz uiścić opłatę abonamentową.

Pewnie zastanawiasz się, co jest takiego wyjątkowego w opisywanym modelu biznesowym. Właściwie zalet można doszukiwać się już w mniejszych kosztach. Z racji, że nie musisz poddawać danego narzędzia procesom serwisowania, znika potrzeba inwestowania w specjalistyczne wsparcie zespołu IT. Już sama forma “chmury” sprawia, że SaaS staje się powszechniejszym i prostszym w obsłudze narzędziem w porównaniu do innych tradycyjnych rozwiązań marketingu cyfrowego. Twoim zadaniem jest zapewnienie stałego dostępu do sieci internetowej osobom korzystającym z jego zasobów.

SEO w SaaS: pozycjonowanie to klucz do biznesowego szczęścia

SEO (optymalizacja pod kątem wyników wyszukiwania) to szereg czynności dążących do poprawy ekspozycji witryny internetowej w wynikach m.in. Google. Pozycjonowanie witryny bazujące na modelu Software as a Service koncentruje się głównie na frazach kluczowych, technicznych aspektach witryny, zawartości oraz budowaniu linków.

Zastanawiałeś się, jak pozycjonowanie może wpłynąć na przyszłe rezultaty firm SaaS? Przedstawiamy kilka cennych wskazówek, które pomogą Twojemu przedsiębiorstwu osiągnąć szczyt sukcesu (w tym uplasowanie się na pierwszych miejscach listy wyszukiwanych witryn internetowych).

Źródło: Anna Nekrashevich / pexels.com

Większa ekspozycja Twojej firmy = potężny rywal na rynku branży

Obecność w sieci internetowej przestaje być postrzegana jako dodatek do pozostałych działań biznesowych, a staje się niemal koniecznością w budowaniu rozpoznawalnej marki. Jeżeli nie pojawiasz się w pierwszej dziesiątce na liście wyszukiwań dokonywanych przez użytkowników, możesz spodziewać się uwag dotyczących słabej jakości Twojej oferty bądź niewielkiej wiarygodności względem proponowanych usług. To z kolei prowadzi do negatywnych skutków, takich jak utrata stałych klientów bądź spadek zysków.

Dzięki prawidłowo wdrażanym taktykom SEO przedsiębiorstwo pojawi się na topowych miejscach w rankingu, tym samym przyczyni się do wzrostu zaufania potencjalnej grupy nabywców Twoich produktów SaaS.

W parze z rozpoznawalnością w Internecie idzie konkurencyjność. Wobec tego znalezienie się na wiodących pozycjach w rankingu pomoże Ci w pozyskaniu miana lidera w branży SaaS. Współczesny klient ceni sobie wygodę i szybkość dostarczania informacji. Nic dziwnego, że prędzej kliknie jedną ze stron znajdujących się na pierwszych stronach wyników wyszukiwarki, niż zapozna z treścią znajdującą się w odmętach Internetu.

Szybka zamiana leadów w rezultaty sprzedażowe

Musisz robić wszystko, co w Twojej mocy, aby zaoferować konsumentom to, czego faktycznie potrzebują. Wielkim wsparciem będzie dla Ciebie skrupulatnie opracowana strategia SEO. Przeprowadzenie audytu i poznanie preferencji odbiorców, zdefiniowanie ich potrzeb wraz z poznaniem informacji, których szukają w sieci, pozwoli Ci dotrzeć do zainteresowanych internautów.

W konsekwencji osoby, które znajdą Twoją witrynę w wirtualnym świecie, okażą się grupą faktycznie planującą skorzystać z zaproponowanej przez Ciebie oferty. Co dalej? Zwiększysz szansę zamiany leadów na pierwsze rezultaty sprzedażowe.

Poznaj swoich klientów i zwiększ ROI

Im więcej wiesz, tym lepiej. Pozyskiwanie danych na temat Twojej grupy docelowej wymaga dużego nakładu czasu. SEO usprawnia proces zbierania informacji, które dotyczą potencjalnych klientów.

Ponadto zyskujesz bazę wskazówek, za pośrednictwem których jesteś w stanie wpłynąć na jakość świadczonych usług. Zawężasz grupę konsumentów do najbardziej prawdopodobnych nabywców produktów SaaS.

Jesteśmy przekonani, że zależy Ci na stopniowym zwiększaniu wskaźnika ROI, który służy do oceny efektywności wprowadzonych inwestycji. Aby Twoje przedsiębiorstwo typu SaaS było maksymalnie rentowne, postaw na SEO. Nawiązując współpracę z prosperującą agencją specjalizującą się w pozycjonowaniu, możesz uzyskać zyski, których nie byłeś w stanie sobie wcześniej wyobrazić. Uzbrój się w cierpliwość i obserwuj pierwsze rezultaty finansowe wynikające z prawidłowo zaimplementowanej kampanii SEO.

SaaS + SEO = gwarancja 100% sukcesu

SaaS to dobre rozwiązanie biznesowe, zwłaszcza jeżeli planujesz rozwinąć swój sklep w wirtualnym świecie. Powodów jest kilka, choć my skupimy się na wyróżnieniu TOP3.

 • Nr 1. Oprogramowanie wyposażone jest w funkcję marketing automation, czyli w prosty sposób połączysz sklep z właściwą formą płatności, opcjami dostawy oraz mailingiem.
 • Nr 2. Nie będziesz narzekać na powolne procedury skorelowane z księgowością (szybko i sprawnie to atrybuty SaaS).
 • Nr 3. Software as a Service dostarcza dodatkowej przestrzeni komunikacji z klientem w postaci strony na blogu.

Choć przedstawione przez nas porady nie są wyczerpujące oraz stanowią wstęp do innych branżowych rozwiązań, to jednak warto zainwestować swój czas we wdrożenie przemyślanej strategii. Postaw na sprawdzone rozwiązania i nie wahaj się dłużej. Rozpocznij budowę swojej rozpoznawalności w sieci dzięki SEO SaaS.

Udostępnij:
Ostatnie wpisy

  Twoja strona nie jest widoczna w wyszukiwarce? My wiemy jak to zmienić!
  Umów się na bezpłatną konsultację z naszym analitykiem SEO i dowiedz się, jak skutecznie pozycjonować swój biznes

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *

  Oceń tekst
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę

   Chcesz poznać
   ofertę?
   Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
   Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celu nawiązania ze mną kontaktu. Więcej w Polityce Prywatności.