Pozycjonowanie stron Włocławek

  Twoja strona nie jest widoczna w wyszukiwarce? My wiemy jak to zmienić!
  Umów się na bezpłatną konsultację z naszym analitykiem SEO i dowiedz się, jak skutecznie pozycjonować swój biznes

  Włocławek to pod względem wielkości trzecie miasto w województwie kujawsko-pomorskim oraz jeden z najlepiej rozwiniętych ośrodków administracyjnych i gospodarczych w całym regionie. Ma świetną infrastrukturę handlowo-usługową, sportową, kulturalną i rozrywkową. Miasto liczące ponad 100 tys. mieszkańców jest również znakomicie skomunikowane – leży blisko kluczowych tras dojazdowych oraz popularnej linii kolejowej. Nic więc dziwnego, że we Włocławku można rozwinąć biznes, gdyż lokalny rynek dynamicznie się powiększa. Wielu przedsiębiorców z tego miasta zadaje sobie pytanie: jak zyskać przewagę nad konkurencją? Odpowiedzią na to pytanie może być marketing internetowy i pozycjonowanie stron internetowych Włocławek. Podobnie jak inne miasta, to również obejmuje wiele biznesów, które nie mogą prowadzić zyskownej działalności bez obecności w sieci.

  Dziś w Internecie podstawową stronę internetową powinna mieć każda firma z takich branż, jak: gastronomia, fryzjerstwo, motoryzacja, handel detaliczny, kosmetologia, turystyka, medycyna estetyczna, weterynaria, optyka, stomatologia czy fotografia. Oczywiście, im biznes jest bardziej zależy od reklamy w sieci, tym szerszy musi być jej marketing internetowy. Sama kampania na Facebooku czy w Google może nie wystarczyć, zwłaszcza na konkurencyjnym lokalnym rynku. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na usługi pozycjonowania we Włocławku. Dają one znaczącą przewagę w biznesie nie tylko internetowym – prowadzą przede wszystkim do tego, że klienci chętniej odwiedzają stacjonarną placówkę firmy. To istotne w biznesie opartym o usługi, których coraz częściej szukamy w sieci, wybierając punkty zlokalizowane najbliżej naszego miejsca pobytu lub wyróżniające się najlepszymi opiniami.

  Czym jest pozycjonowanie Włocławek?

  Czym jest pozycjonowanie Włocławek?

  Włocławek wciąż jest młodym rynkiem pod względem popularności usług SEO i wszystkiego, co związane z pozycjonowaniem w Internecie. Wiele firm dopiero rozpoczyna wdrażanie tego typu działań. Dlatego na początku warto wyjaśnić, na czym w ogóle może polegać usługa pozycjonowania stron Włocławek.

  Rozwiń

  Proces pozycjonowania – w skrócie SEO (Search Engine Optimization) – oznacza optymalizację witryny pod kątem wyszukiwarek. To zbiór reguł, mechanizmów, technik i działań, które należy prowadzić, aby strona WWW mogła osiągać wyższe pozycje w organicznych (czyli bezpłatnych) wynikach wyszukiwarek. Pozycjonowanie stron Włocławek jest procesem mającym za zadanie poprawę widoczności danej witryny na konkretne hasła wpisywane w Google przez internautów i tym samym zwiększenie ruchu na stronie, co najczęściej prowadzi również do wzrostu zysków.

  Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest ważna dla sukcesu każdego biznesu, zwłaszcza tego funkcjonującego w Internecie. Współczesny przedsiębiorca powinien wiedzieć, czym jest SEO, jak działa i w jaki sposób firma może dzięki temu zdobywać nowych klientów.

  Pozycjonowanie strony internetowej we Włocławku lub innym mieście koncentruje się na dwóch głównych obszarach. Pierwszym z nich jest zrozumienie tego, czego użytkownicy szukają w Internecie, dzięki czemu można skuteczniej przyciągać potencjalnych klientów na domenę firmy. Drugi to optymalizacja strony prowadzona w taki sposób, aby wyszukiwarka mogła łatwiej znaleźć zawartość witryny i lepiej ją zaindeksować.

  Usługi SEO Włocławek – od czego zależy pozycja Twojej strony w Google?

  Obecnie Google analizuje setki czynników, zarówno w witrynie, jak i poza nią, aby określić, czy nadaje się ona do wyświetlenia w wyszukiwarce. Czynniki te tworzą „cyfrowy ślad” – każdy z nich ma inną wagę lub wartość. Na podstawie ich sumy wyszukiwarka określa, czy nasza strona będzie najlepszą odpowiedzią na zapytanie, które użytkownik wpisuje w wyszukiwarce Google.

  Większość internautów nie zdaje sobie sprawy z tego, że Google nie przeszukuje na żywo całego Internetu za każdym razem, gdy ktoś wpisuje coś w pasku wyszukiwania. W rzeczywistości sprawdza jedynie przechowywane kopie witryn już wcześniej wykrytych i zaindeksowanych. Ta kopia nazywa się Indeksem Google. Planując proces pozycjonowania we Włocławku, warto dowiedzieć się, jak wyszukiwarka zapisuje strony internetowe i wprowadzane na nich zmiany.

  Aby utworzyć indeks, Google używa specjalnych programów, zwanych robotami. Każdy z nich działa w ten sam sposób: wchodzi na wybraną stronę, zapisuje jej zawartość, przechodzi do kolejnych podstron, indeksuje je i zmierza do następnej witryny. Roboty Google pracują na oszałamiającą skalę, nieustannie przemierzając biliony stron w niewiarygodnie szybkim tempie. Dzięki temu indeks jest możliwie najbardziej aktualny – nowe witryny są błyskawicznie wykrywane.

  Pozycjonowanie Włocławek – jak Google ocenia wyniki wyszukiwania?

  Google wykorzystuje różne procesy, aby w mgnieniu oka uszeregować setki lub tysiące witryn. Procesy te nazywane są algorytmami. Kiedy coś wyszukujemy w Google, algorytm sprawdza indeks i pokazuje listę witryn pasujących do danego wyszukiwania w organicznych wynikach. Dlaczego niektóre strony znajdują się wyżej od innych? Odnosząc się do różnych czynników on-site i off-site, algorytm wybiera portale najlepiej odpowiadające na dane zapytanie i te witryny są wyświetlane na górze w wyszukiwarce Google. Pozycjonowanie stron Włocławek wpłynie zarówno na ich trafność, widoczność, jak i popularność. Jeśli ich odpowiednie elementy zostaną zoptymalizowane, będą wyświetlane wyżej w większej liczbie wyników wyszukiwania.

  Na czym polega pozycjonowanie lokalne we Włocławku?

  Na czym polega pozycjonowanie lokalne we Włocławku?

  Lokalne pozycjonowanie stron jest dokładnie tym, na co wskazuje jego nazwa. To działania związane z optymalizacją strony internetowej, mające na celu zwiększenie widoczności witryny w wyszukiwarkach wśród lokalnych użytkowników. Skupienie się na konkretnej grupie odbiorców, skoncentrowanej wokół określonego regionu, miasta, dzielnicy lub innego obszaru, stanowi najważniejszą różnicę między pozycjonowaniem lokalnym a ogólnym.

  Rozwiń

  Bardzo ważnym obszarem optymalizacji związanej z lokalnym SEO jest nie tylko strona WWW firmy czy sklepu, ale także wizytówka Google Moja Firma. Jeśli jest ona poprawnie skonfigurowana, wyświetla takie informacje, jak lokalizacja, godziny otwarcia, dane kontaktowe, opinie klientów oraz adres danej działalności. Pozycjonowanie stron internetowych Włocławek powinno również uwzględniać wizytówki NAP (skrót od Name, Address, Phone), czyli internetowe katalogi, które gromadzą informacje o firmach.

  Kto powinien inwestować w pozycjonowanie stron internetowych Włocławek?

  Szacuje się, że ok. 45% wszystkich zapytań wpisywanych w Google dotyczy firm, które kierują swoją ofertę do wąskiego grona klientów z konkretnej lokalizacji. Jeśli dana działalność koncentruje się na osobach, które łączy określona przestrzeń geograficzna, pozycjonowanie lokalne może przynieść wiele korzyści. Niektórzy przedsiębiorcy wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że dzięki SEO mogliby zainteresować ofertą wiele osób ze swojej okolicy.

  W jakich branżach we Włocławku pozycjonowanie lokalne będzie dziś bardzo ważnym elementem marketingu? Działania te sprawdzą się w przypadku takich podmiotów, jak:

  • hotele, restauracje, kawiarnie, bary, piekarnie, cukiernie, pizzerie i inne placówki związane z gastronomią,
  • lekarze, stomatolodzy, przychodnie, fizjoterapeuci, centra medyczne i inne placówki związane ze zdrowiem,
  • salony fryzjerskie i kosmetyczne, salony medycyny estetycznej, centra SPA oraz wszelkie firmy związane z branżą beauty,
  • kancelarie prawne i adwokackie, radcy prawni, notariusze,
  • specjalistyczne sklepy, w których klienci często oglądają produkty przed zakupem,
  • kluby fitness, pole dance, siłownie, kluby tenisowe, prywatne hale sportowe, baseny i wiele innych placówek związanych z aktywnością fizyczną,
  • sklepy jubilerskie, lombardy, kwiaciarnie, biura turystyczne, warsztaty samochodowe, firmy transportowe i budowlane,
  • przedsiębiorcy świadczący lokalne usługi, np. hydraulicy, elektrycy, glazurnicy, księgowi, doradcy kredytowi, fotografowie i wielu innych.

  Proces lokalnego pozycjonowania sklepów internetowych we Włocławku może rodzić pewne wątpliwości. Czy działania skoncentrowane na określonym mieście nie zawężą grupy odbiorców? Nie, jeśli równolegle będzie realizowana strategia ogólnego SEO. W takim przypadku dzięki dodatkowej inwestycji w lokalne pozycjonowanie można tylko zyskać. Bardzo często sklepy online mają swoje placówki stacjonarne, do których chętnie zaglądają klienci. Zdarza się również, że we Włocławku mieszczą się magazyny takich sklepów, co wielu osobom może ułatwić np. odbiór czy zwrot zamówienia. Lokalne pozycjonowanie stron internetowych Włocławek pozwoli zdobyć przewagę nad konkurencją, która także inwestuje w ogólną optymalizację widoczności strony w wyszukiwarce, ale ignoruje działania koncentrujące się na stacjonarnym biznesie.

  Najważniejsze korzyści pozycjonowania stron internetowych we Włocławku

  Najważniejsze korzyści pozycjonowania stron internetowych we Włocławku

  Na współczesnym, niezwykle konkurencyjnym rynku (nie tylko lokalnym we Włocławku) SEO jest ważniejsze niż jeszcze dekadę temu. Obecnie wyszukiwarki obsługują dziennie szerokie grono użytkowników, którzy szukają odpowiedzi na przeróżne pytania, potrzebują konkretnych produktów, usług lub rozwiązań problemów. Każdy, kto prowadzi witrynę-wizytówkę firmy, bloga firmowego lub sklep internetowy, może przy pomocy pozycjonowania uzyskać bezpłatny, bardzo wartościowy ruch z wyszukiwarek i przekuć go na szereg innych korzyści.

  Rozwiń

  Pozycjonowanie strony we Włocławku, bez względu na to, czy to działalność lokalna, czy międzynarodowy biznes, jest ważne również z kilku innych powodów.

  1. Poprawa widoczności firmy w świecie online

  Pierwsze 5 wyników w Google zbiera 3/4 kliknięć użytkowników, którzy korzystają z wyszukiwarki. Nie obejmuje to oczywiście płatnych reklam, wyświetlanych na górze strony. Jeśli firmowa witryna nie pojawia się na tych 5 najwyższych pozycjach, a nawet na pierwszej stronie, klienci mogą nie wiedzieć o jej istnieniu. Odpowiednie działania związane z pozycjonowaniem stron internetowych sprawi, że witryna trafi na szczyt rankingu Google na określone zapytania i tym samym będzie docierać do znacznie szerszego grona odbiorców.

  1. Lepsze wyniki konwersji

  Wykorzystując lokalne pozycjonowanie stron internetowych Włocławek, można znacznie podnieść zyski w swojej firmie. Według statystyk nawet 30% zapytań o usługi lub produkty w określonej lokalizacji kończy się ich zakupem. Pozycjonowanie sklepów internetowych we Włocławku będzie więc skutkować lepszym współczynnikiem konwersji – zwiększony przypływ ruchu przełoży się na wyniki sprzedaży. Szerokie grono użytkowników woli wybrać sklep, który znajduje się blisko ich miejsca zamieszkania, niż zamawiać towary np. z drugiego końca kraju. Dzięki temu unikną problemów z ewentualnym zwrotem lub mogą zobaczyć produkty przed zapłatą.

  1. Niższe koszty reklamy

  Lokalny biznes kwitnie dzięki lokalnej publiczności. Dlatego wielu przedsiębiorców inwestuje znaczne środki finansowe w przeróżne rodzaje reklamy, takie jak banery, broszury, kampanie na Facebooku, artykuły we włocławskich gazetach lub na portalach informacyjnych. To wszystko kosztuje mnóstwo pieniędzy i zwykle przynosi jedynie jednorazowe, krótkotrwałe skutki. Proces pozycjonowania wymaga nieco cierpliwości, ale jego efekty utrzymują się o wiele dłużej – raz zainwestowane środki będą więc procentować przez wiele miesięcy, pozwalając ograniczyć wydatki na kampanie reklamowe.

  1. Zyskanie przewagi nad konkurencją

  Pozycjonowanie strony we Włocławku może dać firmie znaczną przewagę nad konkurencją, która polega na tradycyjnych, często również nieco przestarzałych metodach promocji. Dla przykładu – jeśli dwa salony kosmetyczne mają podobną ofertę, podmiot inwestujący w pozycjonowanie stron Włocławek przyciągnie najprawdopodobniej szersze grono odbiorców – będzie pierwszym wyborem osób, które szukają tego typu usług poprzez Google.

  1. Więcej wiarygodnych opinii

  Według niektórych statystyk nawet 87% użytkowników czyta recenzje online przed zakupem produktu lub usługi od lokalnej firmy. Jeśli oferta Twojej firmy jest wysokiej jakości, klienci z przyjemnością będą dzielić się swoimi wrażeniami m.in. w wizytówce Google, która eksponuje (w postaci gwiazdek) wszystkie recenzje. Co istotne, reagowanie na opinie klientów może wspomóc pozycjonowanie stron Włocławek, ponieważ algorytm postrzega takie działanie jako znak lepszej obsługi klienta. Warto więc dziękować za każde dobre słowo lub próbować rozwiązać problemy użytkowników w sytuacjach, w których pojawią się głosy niezadowolenia.

  1. Optymalizacja mobilna

  Większość osób korzysta dziś z wyszukiwarek wyłącznie poprzez urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety. Z tego względu niezwykle istotne jest, aby firmy projektowały oraz optymalizowały swoje witryny pod kątem właśnie tego typu sprzętu. Odpowiednio prowadzony proces pozycjonowania stron we Włocławku będzie miał m.in. na celu stworzenie responsywnej strony, która świetnie działa zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. To z kolei wpłynie na lepsze doświadczenie klienta, szybsze działanie witryny, wygodniejszą nawigację oraz poprawę konwersji.

  1. Widoczność w tzw. 3-paku Google

  Skuteczność pozycjonowania lokalnego sprawi, że na określone frazy kluczowe dana firma będzie pojawiać się w tzw. 3-paku Google. To sekcja związana z mapami, która wyświetla się na górze strony wyszukiwarki po wpisaniu frazy odnoszącej się do lokalnego podmiotu – np. restauracja Włocławek. Obejmuje ona trzy, najbardziej trafne według algorytmu, wyniki. Ten charakterystyczny box zawiera więcej informacji o danej firmie niż klasyczny ranking wyszukiwarki. Prezentuje m.in. adres firmy, opinie, godziny pracy i drobne informacje o działalności. Pojawienie się w 3-paku Google jest często kluczowym celem pozycjonowania stron internetowych we Włocławku.

  1. Tworzenie społeczności

  Zadaniem specjalistów z branży SEO jest poprawa pozycji firmy w wynikach wyszukiwania. To z kolei przyciąga więcej odwiedzających do strony internetowej, którzy mogą zostać przekonwertowani na lojalnych klientów. W ten sposób przez pozycjonowanie Włocławek można budować społeczność, która nie tylko chętnie dokonuje pierwszych zakupów i korzysta z usług, ale także wraca, by ponownie skorzystać z oferty Twojej firmy.

  1. Budowanie zaufania i autorytetu

  Konsumenci bardzo często zakładają, że firmy o wysokiej pozycji w Google są podmiotami, którym można zaufać. Wielu użytkowników sądzi, że skoro dana witryna została pozytywnie oceniona przez algorytm, a następnie umieszczona na szczycie rankingu, musi być wiarygodna. Wiele w tym racji. Pozycjonowanie strony internetowej we Włocławku i zdobycie czołowego miejsca na stronie wyników wyszukiwania sprawi, że klienci chętniej dokonają zakupu. Wysoka pozycja wypromuje również markę jako autorytet w swojej branży, wpływając tym samym na konkurencyjność brandu.

  1. Możliwość mierzenia efektów

  W erze biznesu i marketingu online dane są królem. Dysponowanie odpowiednimi informacjami oraz analizowanie ich w celu m.in. optymalizacji kampanii marketingowej to jeden z kluczowych elementów rozwoju firmy. Pozycjonowanie stron internetowych Włocławek czy inne pozycjonowanie lokalne dostarcza mnóstwa danych np. na temat tego, jak funkcjonuje dana witryna oraz jakie działania można podjąć, by ją ulepszyć. Ta wiedza jest niezwykle cenna – poprawia doświadczenia użytkowników, co ostatecznie skutkuje większą liczbą konwersji i większymi zyskami.

  1. Długotrwałe efekty

  W przeciwieństwie do innych obszarów marketingu, w których np. wpływ reklam trwa tylko do momentu, w którym skończy się budżet na kolejną promocję, pozycjonowanie Włocławek i efekty związanego z nim SEO mogą utrzymywać się miesiącami bez konieczności ponoszenia nowych kosztów. Regularnie aktualizowana i optymalizowana strona, która znajdzie się na wysokich pozycjach, długo będzie wyświetlać się użytkownikom na szczycie rankingu wyszukiwarki. Choć nie jest to zagwarantowane, pozycjonowanie stron internetowych Włocławek może firmie przynieść bardzo pozytywne, długotrwałe efekty.

  1. Ciągły rozwój biznesu

  Lokalne SEO zawsze koncentruje się na zwiększeniu ruchu na stronie, jednocześnie poprawiając poziom konwersji. W rezultacie zwiększają się wpływy ze sprzedaży. Duża sprzedaż to więcej pieniędzy na rozwój przedsiębiorstwa. Jeśli planujesz skalować swój lokalny biznes, pozycjonowanie stron Włocławek będzie jednym z rozwiązań, które musisz uwzględnić w strategii rozwoju Twojej firmy.

  Jak widać, korzyści związanych z pozycjonowaniem jest mnóstwo, a przecież omówiliśmy tylko te, które obejmują lokalne SEO we Włocławku. Istotną zaletą optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek jest również fakt, że można za pomocą tego typu działań wspomóc skalowanie biznesu, wyjść poza obszar jednego miasta czy regionu i trafiać do coraz szerszego grona klientów z całego kraju.

  Jak pozycjonowanie lokalne we Włocławku może działać w praktyce?

  Jak pozycjonowanie lokalne we Włocławku może działać w praktyce?

  Zasady pozycjonowania lokalnego warto przedstawić na przykładzie. Wyobraźmy sobie, że wracamy do domu z pracy, wchodzimy do kuchni i dostrzegamy pod zlewem kałużę wody. Pod naszą nieobecność doszło do wycieku, którego miejsce trudno zidentyfikować. Mało kto będzie dysponować umiejętnościami i narzędziami czy akcesoriami, pozwalającymi sprawnie usunąć tego typu awarię. W takiej sytuacji większość osób korzysta z pomocy hydraulika.

  Rozwiń

  Co jednak zrobimy, gdy nie znamy osobiście takiego fachowca? Pewnie od razu sięgniemy po telefon i wpiszemy w Google hasło: „hydraulik [nasza miejscowość]”. Pozycjonowanie Włocławek sprawi, że zoptymalizowane na taką frazę strony specjalistów z tego miasta wyświetlą się nam na samej górze wyników. Będziemy mogli błyskawicznie znaleźć numer telefonu do wybranego fachowca, sprawdzić, jak daleko się od nas znajduje, w jakich godzinach i dniach tygodnia pracuje oraz jakie ma opinie.

  Standardowy użytkownik zazwyczaj wybierze jedną z pierwszych trzech pozycji, zadzwoni pod wyświetlany numer i umówi wizytę. To właśnie skuteczne pozycjonowanie lokalne we Włocławku sprawi, że hydraulik zyska nowe zlecenie. Biorąc pod uwagę, że coraz częściej szukamy tego typu usług w sieci, inwestycja w działania z branży SEO będzie pewnie dla niego bardzo opłacalna, zwłaszcza jeśli w danym mieście konkurencja nie zajmuje się działaniami, które obejmuje content marketing online.

  Co istotne, pozycjonowanie stron internetowych we Włocławku zapewni szereg korzyści nie tylko przedsiębiorcy, który inwestuje w tego typu działania, ale także klientowi. Dzięki temu, że lokalni fachowcy, sprzedawcy czy usługodawcy pozycjonują swoje witryny w sieci, potencjalny odbiorca ich oferty może wybierać firmy, które znajdują się najbliżej jego miejsca zamieszkania. To z kolei sprawia, że dane zlecenie może zostać wykonane szybciej i taniej – przedsiębiorca nie musi tracić dużo czasu na dojazd do klienta, co wiąże się również z niższymi kosztami.

  Lokalne pozycjonowanie - kluczowe czynniki rankingowe

  Lokalne pozycjonowanie - kluczowe czynniki rankingowe

  Zanim jeszcze przejdziemy do tego, jak prowadzić pozycjonowanie stron internetowych Włocławek, przyjrzyjmy się bliżej czynnikom, które według wielu specjalistów są kluczowe dla algorytmów wyszukiwarki w SEO lokalnym. Co sprawia, że dana witryna może dla określonej frazy kluczowej wyświetlić się w Google na pierwszej stronie wyników wyszukiwania?

  Rozwiń
  • Trafność – w tym przypadku chodzi o to, jak dobrze zapytania użytkowników pasują do fraz kluczowych, na które pozycjonowana jest strona lub podstrona firmy. Dodanie szczegółowych informacji o prowadzonej działalności może pomóc Google lepiej zrozumieć specyfikę danego biznesu i dopasować jej ofertę do fraz wpisywanych w wyszukiwarkę.
  • Odległość – w przypadku procesu, jakim jest pozycjonowanie Włocławek kluczowe znaczenie będzie miało to, jak daleko potencjalna firma znajduje się od lokalizacji określonej w wyszukiwaniu. Jeśli użytkownik nie sprecyzuje swojego zapytania (np. wpisze tylko nazwę dużego miasta), Google samodzielnie, na podstawie innych czynników (takich jak geolokalizacja w telefonie) oszacuje jego odległość od przydatnych firm i wyświetli odpowiednie wyniki.
  • Ekspozycja w sieci – tutaj mowa o tym, jak dobrze „znana” jest firma algorytmom wyszukiwarki. Google pobiera informacje o danej witrynie z całego Internetu (m.in. linki, które do niej odsyłają, artykuły na temat marki i katalogi firm). Liczba opinii oraz sumaryczna ocena są również uwzględniane w lokalnym rankingu wyszukiwania – więcej recenzji i pozytywnych ocen poprawi pozycję strony w Google.

  Poza wymienionymi, trzeba pamiętać o tym, że na pozycję strony w wyszukiwarce wpływa także ok. 200 innych czynników rankingowych. Nawet najbardziej doświadczeni specjaliści SEO nie są w stanie wymienić wszystkich. Kilka z nich będzie jednak szczególnie istotnych w przypadku pozycjonowania we Włocławku. Omówimy je w dalszej części artykułu. Co istotne, algorytmy Google są od czasu do czasu zmieniane i aktualizowane, by więc utrzymać stronę na wysokiej pozycji, trzeba regularnie śledzić doniesienia ze świata SEO.

  Pozycjonowanie Włocławek – poradnik

  Pozycjonowanie Włocławek – poradnik

  Podstawą każdej strategii SEO jest dokładna analiza słów kluczy. Ponadto etap ten powinien także obejmować obszerną analizę konkurencji, linków (wewnętrznych i zewnętrznych), widoczność marki w mediach społecznościowych oraz samą stronę internetową lub sklep, na którym prowadzone będą działania. Wszystko po to, aby przygotować odpowiedni plan optymalizacji witryny pod względem technicznym, tworzenia treści wysyconych frazami, a także budowania bazy wspomnianych linków.

  Rozwiń

  Pozycjonowanie stron Włocławek – co sprawdzić podczas audytu SEO?

  • Widoczność strony w wynikach wyszukiwania – sprawdzenie aktualnej pozycji strony w wyszukiwarce Google,
  • Meta tytuły i meta opisy – analiza poprawności metadanych, takich jak: struktura, długość, obecność CTA,
  • Struktury adresów URL – sprawdzenie struktury adresu i obecności słów kluczy w adresie strony głównej i każdej podstrony,
  • Nagłówki H1,H2,H3 itp. – korygowanie nagłówków tak, aby były ustawione hierarchicznie i zawierały słowa kluczowe,
  • Frazy kluczowe – analiza treści na stronie pod kątem obecności fraz kluczowych oraz ich jakości i nasycenia,
  • Atrybuty alt w grafikach – sprawdzenie, czy wszystkie grafiki i obrazy mają alternatywne opisy,
  • Szybkość ładowania strony – zbadanie tego parametru pozwala wyeliminować błędy spowalniające ładowanie,
  • Unikalność treści na stronie – analiza oryginalności tekstów na stronie, która wpływa na pozycję w wyszukiwarce oraz zapobiega nakładaniu kar przez Google za zduplikowany content,
  • Obecność mapy serwisu – sprawdzenie, czy strona posiada mapę serwisu, co usprawnia pracę wyszukiwarek podczas indeksowania witryny.

  Pozycjonowanie sklepów internetowych we Włocławku lub jakiejkolwiek innej strony, która dotyczy działalności lokalnej, będzie wymagało również wdrożenia dodatkowych rozwiązań, takich jak optymalizacja wizytówki Google Moja Firma. Omówimy krok po kroku wszystkie działania, pozwalające skutecznie realizować strategię SEO.

  Pozycjonowanie sklepów internetowych Włocławek – od zera

  Zacznijmy od sytuacji, w której jako firma lub sklep nie posiadamy jeszcze swojej strony internetowej. Pierwszym krokiem powinno być więc wybranie domeny i jej rejestracja. Koszty tego etapu nie są wysokie, ale nie oznacza to, że nie należy poświęcić mu odpowiedniej ilości czasu. Dobra domena może ułatwić proces pozycjonowania. Idealnie, jeśli adres jest nieskomplikowany, łatwy do zapamiętania, krótki i nawiązuje do branży, w której działa firma.

  Następnie należy utworzyć stronę WWW (można zlecić to zadanie specjalistom) i zainstalować niezbędne dodatki. W procesie pozycjonowania i optymalizacji witryny we Włocławku przydatne będą również narzędzia Google, takie jak Google Analytics czy Google Search Console. Warto skonfigurować obie te usługi – dostarczają one m.in. niezbędnych danych o ruchu i błędach na stronie. Są przy tym bezpłatne.

  Zarówno w przypadku nowo powstałej, jak i istniejącej domeny ważne będzie również jej odpowiednie zabezpieczenie, czyli instalacja certyfikatu SSL. Nie jest to co prawda czynnik decydujący o zaindeksowaniu strony, ale Google już dawno przyznało, że ma delikatny wpływ na pozycję witryny w wyszukiwarce – algorytm, podobnie, jak i użytkownicy, lubi domeny, na których dane są chronione przez wspomniany certyfikat.

  Pozycjonowanie stron internetowych Włocławek – słowa i frazy kluczowe

  Słowa klucze to jeden z najistotniejszych elementów lokalnego SEO. Jeśli chcemy, by nasza strona pokazywała się na pierwszej stronie wyszukiwarki, gdy użytkownik wpisze daną frazę w Google, musimy umieścić tę frazę w tekstach witryny. Ważne, aby pamiętać, że każda strona i podstrona (strony produktów, kategorie, posty na blogu, strona główna, o firmie itd.) może być pozycjonowana dla różnych fraz kluczowych.

  Analiza fraz często ułatwia określenie tego, które strony w obrębie danej witryny warto utworzyć. Część na przykład może odnosić się do wyszukiwania informacji („co to jest aromaterapia”), podczas gdy inne są kierowane na słowa klucze o mniejszej objętości, ale wskazujące na zamiar zakupu („olejki do aromaterapii sklep”). Jak znaleźć frazy, które będą odpowiednie dla danej działalności? Można w tym celu wykorzystać jedno z wielu bezpłatnych narzędzi, pomagających w analizie m.in. popularności słów kluczy.

  SEO lokalne a frazy z długim ogonem

  Pozycjonowanie stron internetowych we Włocławku będzie prawdopodobnie koncentrować się na słowach kluczowych z tzw. długim ogonem (long tail). Są to frazy zawierające często co najmniej trzy słowa, ale mogą występować również krótsze warianty. Najważniejsze, że zwykle mniej lub bardziej precyzyjnie określają lokalizację danego zapytania. W przypadku lokalnej działalności fraza z długim ogonem może mieć formę np.: „hydraulik we Włocławku”, „dobry weterynarz Włocławek” lub „agencja SEO Włocławek”.

  Krótkie słowa kluczowe w przypadku pozycjonowania lokalnego nie będą tak skuteczne, jak frazy z długim ogonem, ponieważ nie trafią do konkretnej grupy odbiorców. Jeśli prowadzimy firmę, która swoje usługi świadczy na określonym terenie, zbyt ogólne frazy mogą przyciągać użytkowników np. z całej Polski – nie będą oni zainteresowani naszą ofertą. Wadą ogólnych słów kluczy jest również konkurencyjność, ponieważ wiele większych podmiotów z nich korzysta i walczy o wysokie pozycje. Działania SEO we Włocławku, skoncentrowane na frazach z długim ogonem, przyniosą o wiele lepsze wyniki, niż optymalizacja pod konkurencyjne słowa kluczowe. Będzie również bardziej opłacalnym rozwiązaniem – wygeneruje więcej wysokiej jakości ruchu organicznego i nie zrujnuje budżetu firmy.

  Jak umieszczać słowa kluczowe na stronie internetowej?

  Po wybraniu słów kluczowych należy umieścić je w odpowiednich miejscach w witrynie. Frazy można stosować w nagłówkach, tagach, opisach meta i treści, czyli w tekstach o firmie, opisach kategorii i produktów czy artykułach na blogu. Trzeba jednak pamiętać o tym, by nie nadużywać słów kluczowych. Nadmierne stosowanie fraz w celu poprawy pozycji strony jest traktowane przez Google jako „wykroczenie” i może skutkować nałożeniem pewnych ograniczeń, które znacznie utrudnią wspinanie się na szczyt rankingu wyszukiwarki.

  Warto upewnić się, że dodając słowa klucze, robimy to tylko tam, gdzie jest to korzystne i niezbędne – nie zakłócamy np. naturalnego brzmienia treści. Oszacowanie wysycenia pozycjonowanej strony we Włocławku frazami może ułatwić takie narzędzie, jak planer słów kluczowych.

  Budowanie linków zewnętrznych i wewnętrznych

  Linki, podobnie jak słowa kluczowe, odgrywają bardzo ważną rolę w pozycjonowaniu stron. Gdy inna witryna w swoich treściach zawiera odnośniki do Twojej strony, generuje dodatkowy ruch organiczny. To wyraźny sygnał dla algorytmów Google, że stronie warto zaufać i umieścić ją wyżej w rankingu. Jakość tych linków ma ogromny wpływ na proces pozycjonowania – warto dbać o hiperłącza na stronach, które regularnie odwiedza wiele osób. Umieszczanie artykułów z linkiem do witryny na serwisach-widmo, które służą tylko i wyłącznie do zbierania publikacji, może nie być skutecznym rozwiązaniem.

  Budowanie bazy wartościowych linków zewnętrznych wpływa pozytywnie nie tylko na działania pozycjonowania we Włocławku. Buduje również autorytet i markę firmy. Dzięki temu, że na innych stronach pojawia się wiele artykułów, które odsyłają do oferty danego przedsiębiorcy, może on w ten sposób zyskiwać wizerunek branżowego eksperta. A kiedy ktoś jest postrzegany jako autorytet, więcej osób ufa jego przedsięwzięciom i chętniej korzysta z produktów lub usług.

  Linki wychodzące na zewnątrz, opublikowane na stronie Twojej firmy, również mogą wspierać proces pozycjonowania. Umieszczając linki do wiarygodnych witryn zewnętrznych, pomagamy użytkownikom sieci znaleźć dodatkowe informacje w interesujących ich zagadnieniach. Takie działanie pokazuje algorytmowi wyszukiwarki, że nasza witryna jest wiarygodna i przydatna.

  Proces pozycjonowania SEO Włocławek – jak zbierać lokalne linki?

  Najlepszym sposobem na budowanie bazy linków jest tworzenie treści. Mogą mieć one dowolną formę – od artykułów, przez wpisy w mediach społecznościowych, aż po infografiki i materiały wideo. Gdy przygotowujemy atrakcyjne, interesujące oraz wartościowe treści, inne strony (np. portale branżowe czy serwisy informacyjne) chętnie podzielą się takimi materiałami ze swoimi odbiorcami. Warto kontaktować się z redaktorami, blogerami czy dziennikarzami i zachęcać ich do publikacji już gotowych tekstów z linkiem do naszej strony. Wystarczy krótka wiadomość e-mail z artykułem i propozycją współpracy. Ponadto, nic nie stoi na przeszkodzie, by podmiotom działającym w podobnej branży oferować wymianę artykułów.

  Pozycjonując witrynę we Włocławku, nie można zapomnieć o katalogach firm – warto na stronach, które gromadzą informacje o różnych przedsiębiorstwach, umieścić również notkę o naszej działalności z linkiem kierującym do strony głównej. Często pada również pytanie o budowę własnego zaplecza SEO, czyli tworzenia stron, na których samodzielnie będziemy publikować wpisy z odnośnikami do głównej witryny. To jednak zadanie bardzo czasochłonne i kosztowne – w pozycjonowaniu lokalnym się nie sprawdzi.

  Linki wewnętrzne – co warto o nich wiedzieć?

  Link wewnętrzny to dowolny link z jednej podstrony w naszej domenie prowadzący do innej podstrony w tej samej domenie. Tego typu hiperłącza służą zarówno robotom wyszukiwarek, jak i użytkownikom sieci do poruszania się w obrębie jednej witryny. Głównym zadaniem linków wewnętrznych jest ułatwianie nawigacji, a dopiero w drugiej kolejności mają one wpływ na działania SEO we Włocławku.

  Hiperłącza możemy podzielić na kilka rodzajów. Oprócz linków na stronie głównej, w menu, kategoriach itp. możemy również dodawać linki w treściach publikowanych np. na blogu. Są to linki kontekstowe, które kierują użytkowników do interesujących oraz tematycznie powiązanych ze sobą tekstów. Co więcej, pozwalają wyszukiwarkom dowiedzieć się, jakie treści w danej witrynie wzajemnie korelują i określić ich wartość.

  Roboty Google podążają za linkami, aby poznać zawartość stron internetowych, a następnie ją zaindeksować. Jeśli wpis lub strona zawiera dużo odnośników, jest to sygnał dla wyszukiwarki, że to ważna lub wartościowa treść. Dotyczy to zarówno linków wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Im więcej hiperłączy otrzyma konkretna strona, tym prawdopodobnie będzie ważniejsza dla robotów Google.

  Pozycjonowanie strony internetowej Włocławek a doświadczenia użytkowników

  Sposób, w jaki użytkownicy Internetu wchodzą w interakcję z witryną, może wpływać na pozycję w wyszukiwarce. Ich zachowanie wysyła sygnały do ​​Google, które wskazują, czy dana strona jest przydatna dla odwiedzających. I choć nie wszystkie czynniki techniczne oddziałują bezpośrednio na ranking, koncentrują się na pozytywnych doświadczeniach użytkowników. Te są zaś niezwykle istotne – dzięki nim internauci spędzą więcej czasu na naszej stronie. Natomiast z dłuższego przebywania na danej witrynie zwykle wynikają dodatkowe korzyści związane z pozycjonowaniem stron internetowych we Włocławku. Na początku przyjrzyjmy się trzem istotnym w SEO wskaźnikom, dotyczącym stron internetowych.

  1. Współczynnik klikalności

  Jednym z zachowań użytkowników, które algorytm Google analizuje, jest współczynnik klikalności (określany skrótem CTR). To wskaźnik służący m.in. do określania efektywności słów kluczowych i kampanii reklamowych. Pokazuje również, ile osób, które miały szansę kliknąć w daną stronę lub link, rzeczywiście podjęły określoną akcję.

  CTR dla pierwszych trzech wyników w wyszukiwarce jest wyższy, niż dla jakiejkolwiek innej pozycji. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób sądzi, że właśnie pozycje na pierwszej stronie wyników wyszukiwania są najbardziej powiązane z zapytaniem użytkownika. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy skupiają się na pozycjonowaniu SEO we Włocławku, powinni mieć na celu osiągnięcie jak najwyższego współczynnika klikalności. Dobre CTR będzie oznaczało, że ludzie są zainteresowani daną firmą i uważają jej witrynę za pomocą. Poprawi to pozycję strony w rankingu oraz umożliwi dotarcie do jeszcze większej liczby nowych klientów.

  2. Strony na sesję

  Jednym z sygnałów, który jest istotny dla algorytmu wyszukiwarki, będzie również statystyka stron na sesję. To wskaźnik określający liczbę stron odwiedzanych przez daną osobę przed opuszczeniem witryny. Dla całego procesu SEO we Włocławku lepiej, aby użytkownicy przechodzili na wiele podstron w obrębie domeny, a nie tylko klikali na jeden artykuł i opuszczali witrynę. Dłuższy czas użytkowania strony może mieć wpływ na jej ranking w Google.

  3. Współczynnik odrzuceń

  Warto również wspomnieć o jednym negatywnym wskaźniku, którym jest współczynnik odrzuceń (ang. bounce rate). To odsetek osób, które trafiają na daną stronę docelową i natychmiast ją opuszczają, wracając np. do wyników wyszukiwania. Ludzie mogą wychodzić z danej witryny z wielu powodów. Często dzieje się tak, ponieważ nie znajdują na niej potrzebnych informacji lub strona ładuje się zbyt wolno. Dla SEO ważne jest, aby utrzymać użytkowników na swojej domenie, zmniejszając tym samym współczynnik odrzuceń.

  Na wszystkie wymienione wskaźniki można wpływać, stosując odpowiednie rozwiązania optymalizacyjne. Dotyczą one kilku głównych obszarów, które krótko omówimy.

  Pozycjonowanie sklepu internetowego Włocławek – intuicyjna nawigacja

  Kiedy ktoś wchodzi na naszą stronę, powinien od razu wiedzieć lub łatwo dojść do tego, jak znaleźć potrzebne informacje, produkty czy usługi. Nie chcemy, aby użytkownicy mieli trudności z odszukaniem poszczególnych informacji. Jeśli nie będą mogli w prosty sposób osiągnąć swoich celów, opuszczą stronę Twojej firmy i wybiorą np. sklep konkurencji. Wspomniany już wcześniej współczynnik odrzuceń w takim przypadku może wzrosnąć do niepokojących wartości.

  Najlepszym sposobem na zapewnienie użytkownikom możliwości znajdowania informacji jest utworzenie prostej w użyciu nawigacji. Obejmuje ona m.in. przejrzystą strukturę strony, dobrze poukładane menu, a jeśli to sklep internetowy, to także uszeregowane, jasno opisane kategorie i podstrony z produktami. Ważna będzie również hierarchia nagłówków. Wygodna w obsłudze witryna zwykle szybciej oraz skuteczniej osiąga wyższe miejsca w rankingu Google. Dlatego zoptymalizowana nawigacja jest tak ważna, zwłaszcza w kontekście pozycjonowania sklepów we Włocławku, które zwykle mają znacznie bardziej rozbudowaną strukturę niż klasyczny onepage.

  Wezwanie do działania (CTA)

  Dobrym sposobem na to, aby ułatwić użytkownikom nawigowanie na stronie internetowej jest utworzenie tzw. wezwań do działania (w skrócie CTA). To hasła, które zwykle prowadzą osoby odwiedzające witrynę do podjęcia jasno określonego kroku. Ukierunkowują oraz uaktywniają ruch na stronie. Uwzględniając w obrębie witryny dobrze napisane i rozmieszczone CTA, można zwiększyć liczbę odwiedzanych podstron, a także zachęcić odbiorców do podjęcia działań, takich jak pobranie, zakup czy rejestracja. Dzięki skutecznym CTA użytkownicy prawdopodobnie spędzą na danej domenie dłuższy czas i odwiedzą większą liczbę podstron w ramach jednej sesji.

  Szybkość strony internetowej

  Pracując nad pozycjonowaniem stron i SEO we Włocławku, nie można zapomnieć o tak kluczowych czynnikach, jak szybkość ładowania się danej witryny. Użytkownicy nie lubią czekać na wolno wczytujące się strony. Jeśli taka czynność trwa zbyt długo, klienci prawdopodobnie powrócą do wyników wyszukiwania i wybiorą inną firmę. Aby uniknąć zwiększenia współczynnika odrzuceń, można skorzystać z bezpłatnego narzędzia Google PageSpeed Insights, które pokaże, jak szybko ładuje się dana strona oraz co należy zmienić w celu poprawienia tego wyniku.

  Responsywny design i dostosowanie do urządzeń mobilnych

  Realizując strategię pozycjonowania strony we Włocławku, trzeba również upewnić się, że dana witryna jest skonstruowana w taki sposób, aby dobrze wyświetlać się na każdym urządzeniu. Świetnym sposobem na to jest użycie responsywnego projektowania. Taki projekt zapewnia, że witryna dostosowuje się do każdego urządzenia, z którego korzystają klienci firmy – bez względu na to, czy to komputer stacjonarny, czy też smartfon.

  W przypadku pozycjonowania lokalnego, wiele osób będzie wyszukiwać poprzez swoje smartfony miejsca znajdujące się najbliżej ich położenia. Ważne, aby witryna biznesu, skoncentrowanego na działalności na określonym obszarze, była dostosowana do telefonów komórkowych. Dzięki temu użytkownicy szybko znajdą informacje o interesującej ich ofercie.

  Tworząc schludny, czytelny i nowoczesny wygląd strony internetowej oraz korzystając z prostej nawigacji, można również poprawić doświadczenia potencjalnych klientów, co nie tylko wpłynie na pozycjonowanie sklepu internetowego we Włocławku, ale także na podjęcie decyzji o zakupie produktu. Warto więc w ten sposób dopasować stronę do indywidualnych potrzeb odbiorców.

  Pozycjonowanie Włocławek – architektura strony i inne elementy techniczne

  Kolejnym bardzo ważnym elementem działań SEO jest kształtowanie przemyślanej architektury witryny, która jest przyjazna zarówno dla algorytmów wyszukiwarki, jak i użytkownika. Na początku warto pamiętać o wspomnianym już w tym artykule certyfikacie SSL.

  W sierpniu 2014 r. firma Google ogłosiła, że ​​na liście czynników rankingowych znajduje się protokół komunikacyjny HTTPS, chroniący integralność i poufność danych za pomocą szyfrowania SSL. To rzadkie wydarzenie, ponieważ większość czynników rankingowych Google jest zwykle utrzymywana w tajemnicy – źródła, które je zawierają, opierają się na założeniach, doświadczeniu i indywidualnej analizie specjalistów SEO. Trzeba więc zadbać o to, aby pozycjonowana we Włocławku strona posiadała certyfikat SSL. Ponadto rozwiązanie to zapewnia również inne korzyści związane z analityką informacji. W Google Analytics dane strony odsyłającej można wyświetlić tylko wtedy, gdy używamy protokołu HTTPS.

  Nawigacja okruszkowa

  Kolejną, istotną częścią architektury witryny zorientowanej na SEO są breadcrumbs, czyli tzw. okruszki chleba. Ścieżka okruszka to rodzaj nawigacji, która ujawnia lokalizację użytkownika. Sama nazwa została zaczerpnięta z bajki Jaś i Małgosia. Dzieci zostawiały okruszki chleba w drodze do lasu, aby odnaleźć drogę powrotną. Nawigacja okruszkowa ma za zadanie ułatwić użytkownikowi poruszanie się po witrynie i jej podstronach oraz wskazać mu, w jakim miejscu aktualnie się znajduje. Wpływa również na efektywność pozycjonowania strony.

  Breadcrumbs są zwykle stosowane w przypadku dużych witryn internetowych, które mają rozbudowaną hierarchię i wiele różnych sekcji wymagających przejrzystej struktury. Szczególnie poleca się to rozwiązanie w przypadku serwisów e-commerce, które oferują wiele różnych produktów. Nawigacja okruszkowa ma formę charakterystycznego paska z poszczególnymi podstronami – może prezentować się np. w taki sposób: Strona główna –> kategoria produktów –> produkt.

  Pozycjonowanie sklepu internetowego we Włocławku powinno uwzględniać breadcrumbs nie tylko z powodu wygodniejszej nawigacji na samej stronie, ale także ułatwienia robotom Google indeksowania witryny i prezentacji odpowiednich wyników wyszukiwania.

  Struktura adresów URL

  Dopracowana pod względem SEO architektura witryny wymaga również wprowadzenia przyjaznej dla użytkownika, przejrzystej i spójnej struktury adresów URL. Adres URL to czytelny tekst, który służy do zastąpienia adresu IP – numerów, których komputery używają do identyfikowania określonych zasobów. Adresy URL opisują daną stronę lub podstronę zarówno użytkownikom, jak i wyszukiwarkom.

  Jeśli adresy zostaną zoptymalizowane pod kątem SEO, będą również działać jako czynnik rankingowy w pozycjonowaniu lokalnym we Włocławku. Warto pamiętać o tym, by były one opisowe i jak najkrótsze. Idealnie, jeśli użytkownik jest w stanie zrozumieć, co zawiera dany link, zanim go kliknie. W adresach URL można dodawać także słowa kluczowe, odpowiednie dla danej strony.

  Tekst alternatywny obrazów

  Każdy, kto kiedykolwiek szukał czegoś w wyszukiwarce grafiki Google, prawdopodobnie domyśli się, że obrazy zawierają również element SEO. Każda grafika lub zdjęcie w witrynie ma tekst alternatywny, zwany również tagiem alt. Ten tekst służy kilku celom:

  • dzięki niemu witryna jest dostępna dla czytelników niewidzących, którzy korzystają ze specjalnych czytników ekranów podczas przeglądania Internetu,
  • jeśli obraz z jakichkolwiek powodów nie zostanie załadowany, w jego miejscu pojawi się tekst alternatywny,
  • tag alt pomaga również wyszukiwarkom zrozumieć obraz i prawidłowo go zaindeksować.

  Odpowiednio zoptymalizowany tekst alternatywny umożliwia przeniesienie obrazów na pierwszą stronę wyników wyszukiwania grafiki, co ma dodatkowy wpływ np. na skuteczność procesu, jakim jest pozycjonowanie sklepów internetowych we Włocławku.

  Tagi tytułu i nagłówka oraz meta opisy

  Słowa klucze, które wyłonimy na podstawie przeprowadzonej analizy, należy umieścić w określonych miejscach na stronie, takich jak tag tytułu oraz nagłówka. Google używa tagów, aby dowiedzieć się, o czym jest strona i odpowiednio ją zaindeksować. Wskazują one również zawartość danej witryny użytkownikom – tytuły są wyświetlane w wynikach wyszukiwania.

  Natomiast opis meta to krótki tekst (zwykle do maksymalnie 180 znaków ze spacjami), który znajduje się w kodzie HTML witryny. Chociaż nie pojawia się bezpośrednio na samej stronie, jest wyświetlany w wynikach wyszukiwania pod tytułem. Meta opis dostarcza wyszukiwarkom oraz użytkownikom więcej informacji o stronie niż sam tytuł, co może zwiększyć współczynnik klikalności.

  Pozycjonowanie stron internetowych Włocławek a content marketing

  Jeśli strona Twojej firmy jest już technicznie zoptymalizowana pod kątem SEO i dysponujesz listą słów kluczowych, należy zacząć tworzenie treści z ich wykorzystaniem. Przygotowane teksty powinny być unikatowe, poprawne językowo, zawierać naturalnie wplecione słowa kluczowe oraz nieść odbiorcom pewną wartość. Mowa tutaj zarówno o treści na stronę główną czy artykułach na firmowym blogu, jak i opisach produktów lub kategorii dla sklepu internetowego. Warto pamiętać, że teksty powinny mieć odpowiednią strukturę, obejmującą tytuł, nagłówki, akapity, wyliczenia itp.

  Treści można wykorzystać w pozycjonowaniu stron we Włocławku również do budowania bazy linków. Jeśli teksty na naszej stronie będą np. w ciekawy sposób opisywały konkretne zagadnienie lub oferowały odpowiedzi na często zadawane pytania, zaczną generować linki zewnętrzne, które opisywaliśmy wcześniej w tym artykule.

  Zduplikowana treść – co z nią zrobić?

  Zduplikowana treść (powielone teksty w obrębie jednej witryny lub dwóch różnych) to poważny problem techniczny SEO, który może sprawić wiele kłopotów, w tym m.in. skutkować ograniczeniami uniemożliwiającymi wejście na wysokie pozycje w wyszukiwarce. W celu wykrycia ewentualnych problemów ze zduplikowaną treścią można skorzystać z Google Search Console.

  Jeśli problem zostanie zidentyfikowany, należy go jak najszybciej rozwiązać. Można zdecydować się na całkowite usunięcie nieoryginalnych tekstów, ale dobrym pomysłem będzie również kompleksowe ich zredagowanie. Innym pomysłem jest także dodanie do stron ze zduplikowaną treścią kanonicznego adresu URL – to przydatne zwłaszcza wtedy, gdy działania SEO dotyczą sklepu internetowego, posiadającego na kilku podstronach takie same produkty. Link kanoniczny pokazuje wyszukiwarkom, jakie powinno być główne źródło publikowanych treści.

  Usługi SEO Włocławek – optymalizacja wizytówki Google Moja Firma

  Usługi SEO Włocławek – optymalizacja wizytówki Google Moja Firma

  Google Moja Firma jest bardzo ważnym elementem lokalnego SEO. To bezpłatne rozwiązanie, które gromadzi dane na temat firm i udostępnia je m.in. w wyszukiwarce oraz za pośrednictwem Google Maps. Taka wizytówka jest jedną z pierwszych rzeczy, na które użytkownicy napotkają podczas wyszukiwania informacji o danej działalności w sieci. Potencjalni klienci na podstawie informacji zawartych w Google Moja Firma często decydują, czy warto w ogóle kontaktować się z danym podmiotem. Dlatego tak istotne jest prawidłowe skonfigurowanie, zgłoszenie oraz weryfikacja wizytówki.

  Rozwiń

  Jeśli chodzi o pozycjonowanie lokalne we Włocławku, warto pamiętać, że algorytmy wyszukiwarki wykorzystują dane z Google Moja Firma, takie jak odległość, informacje kontaktowe, kategorie i treści, aby analizować oraz rozszyfrowywać, kiedy dana firmowa strona powinna być wyświetlana osobom z danej grupy docelowej. Samo zgłoszenie prawa własności do już istniejącej wizytówki lub założenie zupełnie nowej nie jest trudne. Trzeba jednak pamiętać, by podczas przygotowywania GMF uwzględnić jak najwięcej informacji, których potrzebują potencjalni klienci. Warto również dodać zdjęcia – według statystyk podnoszą one wskaźnik CTR.

  Można także wzmocnić pozycję wizytówki w Google Maps, zdobywając opinie klientów. Recenzje budują zaufanie – gdy klienci mają dobre doświadczenia związane z daną marką, chętnie dzielą się nimi z innymi użytkownikami wyszukiwarki. Ma to także niebagatelny wpływ na proces pozycjonowania Google we Włocławku – jeśli firma ma dużo dobrych opinii, wyszukiwarka podnosi jej stronę wyżej w swoim rankingu. To natomiast pozwala pozyskać nowych klientów, kolejne opinie i koło się zamyka.

  Gdy klienci odwiedzają nasz stacjonarny punkt lub dokonają zakupu online, warto zachęcić ich do pozostawienia recenzji w Google. Nie zachęcajmy ich jednak wprost do wystawiania pozytywnych opinii, ale poprośmy o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

  Co jeszcze powinna zawierać wizytówka?

  Oprócz wspomnianych zdjęć, wizytówka Google Moja Firma powinna zawierać także adres, dane kontaktowe i godziny pracy. Kiedy ludzie przeprowadzają lokalne wyszukiwania, wielu z nich oczekuje tych informacji. Jeśli potencjalni klienci nie mogą np. znaleźć danych kontaktowych, zwrócą się do firm działających w dogodnej dla nich lokalizacji. Można również skategoryzować swoją działalność za pomocą kilku różnych typów tagów. Na przykład – w przypadku restauracji – istnieje opcja uzupełnienia informacji o przedziale cenowym lub wydarzeniach specjalnych. Pamiętajmy, że im więcej danych dostarczymy potencjalnym klientom, tym łatwiej będzie im podjąć decyzję o skorzystaniu z oferty naszej firmy.

  Agencja SEO Włocławek – czy warto zlecić jej usługę pozycjonowania?

  Agencja SEO Włocławek – czy warto zlecić jej usługę pozycjonowania?

  Optymalizowanie strony internetowej pod kątem wyszukiwarki to złożony proces, na który składa się szereg działań, wymagających szerokiej wiedzy oraz wieloletniego doświadczenia. Ponadto SEO cały czas się zmienia i ewoluuje (np. Google regularnie wprowadza aktualizacje algorytmu), więc trzeba również nieustannie uzupełniać swoją wiedzę. Samodzielne zajmowanie się pozycjonowaniem strony we Włocławku może być dla wielu przedsiębiorców zbyt czasochłonne i po prostu trudne. Dlatego tak wiele osób decyduje się na outsourcing SEO.

  Rozwiń

  Zlecenie pozycjonowania wyspecjalizowanej agencji, co prawda, wiąże się z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów, ale wciąż będzie prawdopodobnie tańsze od zatrudnienia pełnoetatowego specjalisty lub stworzenia wewnętrznego zespołu, który koncentrowałby się na optymalizacji strony internetowej. Współpraca z firmą SEO ma także kilka innych istotnych zalet.

  • Oszczędność czasu – można próbować zostać ekspertem z zakresu SEO, ale prawdopodobnie zajmie to bardzo dużo czasu. A każda chwila, w której właściciel firmy zajmuje się osobiście pozycjonowaniem strony we Włocławku, to utrata szansy na rozwijanie działalności w innych obszarach, zdobywanie nowych klientów czy wypracowywanie przewagi nad konkurencją.
  • Natychmiastowy dostęp do wiedzy – SEO to proces, którego pierwsze efekty często widać dopiero po kilku tygodniach lub miesiącach. Jeśli musimy dodatkowo opanować wszystkie niezbędne techniki i przyswoić wiedzę związaną z pozycjonowaniem, na jego efekty poczekamy jeszcze dłużej. Współpraca ze specjalistami to natychmiastowy dostęp do szerokiej wiedzy i krótszy czas oczekiwania na pierwsze efekty SEO.
  • Biały kapelusz – praktyki SEO można podzielić na praktyki „białego kapelusza” (white hat SEO) i „czarnego kapelusza” (black hat SEO). Te drugie obejmują rozwiązania niekoniecznie lubiane przez Google i algorytmy wyszukiwarki – w skrócie: nieuczciwe. Współpracując z dobrze wybranymi specjalistami z firmy, jaką jest agencja SEO, mamy pewność, że działania są realizowane w zgodzie ze sztuką oraz właściwymi praktykami.
  • Kompleksowe wsparcie – proces pozycjonowania sklepów we Włocławku będzie wymagał nie tylko wdrożenia technicznej optymalizacji strony, ale także przeprowadzenia analizy słów kluczowych, przygotowania wysokiej jakości tekstów i zbudowania bazy linków. Dla jednej osoby to często zbyt wiele. Agencja SEO dysponuje zespołem obejmującym ekspertów z różnych dziedzin, którzy w profesjonalny sposób zajmą się wszystkimi aspektami pozycjonowania.
  • Niezbędne narzędzia – oprócz wdrożenia odpowiednich praktyk, dobre SEO wymaga również regularnego korzystania z przydatnych narzędzi. Zdobycie ich wszystkich we własnym zakresie oraz nauczenie się ich obsługi zajmie dodatkowy czas i pieniądze. Agencje świadczące usługi pozycjonowania dysponują zestawem niezbędnych programów, aplikacji czy licencji i potrafią zrobić z nich użytek.

  Agencja SEO – jak wybrać firmę do pozycjonowania we Włocławku?

  Agencja SEO – jak wybrać firmę do pozycjonowania we Włocławku?

  Cennik pozycjonowania nie powinien być czynnikiem decydującym o wyborze firmy SEO, z którą zdecydujemy się podjąć współpracę. Poszukiwania odpowiedniej agencji warto rozpocząć od określenia swoich celów oraz wymagań względem takiego podmiotu.

  Rozwiń

  Następnie warto wybrać kilka znanych, renomowanych firm SEO z całej Polski, które w swoim portfolio mogą pochwalić się współpracą z cenionymi markami i sprawdzić, czy któraś z nich proponuje bezpłatny audyt. Jeśli tak – nic nie stoi na przeszkodzie, by z niego skorzystać.

  Gdy otrzymamy wyniki audytu, poznamy wstępne warunki współpracy i dowiemy się, ile kosztuje pozycjonowanie stron, pozostaje dokładnie zapoznać się z proponowanymi rozwiązaniami. Przed podpisaniem umowy warto zwrócić uwagę na to, czy firma zapewnia kompleksową obsługę i regularne raporty ze swoich działań. Co istotne, jeśli agencja gwarantuje w swojej ofercie osiągniecie najwyższych pozycji w Google, powinna zapalić się nam czerwona lampka. Efektów SEO nie da się w 100% przewidzieć – nawet najlepiej realizowana strategia może wystarczyć jedynie na 2 lub 3 miejsce w rankingu wyszukiwarki dla konkurencyjnych fraz.

  Na koniec – proces pozycjonowania we Włocławku nie oznacza, że trzeba podejmować współpracę z firmą właśnie z tego miasta. Dziś profesjonalne agencje utrzymują ze swoimi klientami stały kontakt mailowy i telefoniczny – odległość nie jest żadną przeszkodą, więc można współpracować z podmiotami z całej Polski czy nawet z różnych części świata.

  Sprawdź również naszą ofertę na:

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *