Pozycjonowanie stron Poznań

  Twoja strona nie jest widoczna w wyszukiwarce? My wiemy jak to zmienić!
  Umów się na bezpłatną konsultację z naszym analitykiem SEO i dowiedz się, jak skutecznie pozycjonować swój biznes

  Jak sprawić, aby środki zainwestowane w promowanie biznesu przełożyły się na wzrost sprzedaży? Wybrać dopasowany do specyfiki firmy rodzaj reklamy – taki, który nie będzie niepotrzebnie przepalał budżetu. Pozycjonowanie Poznań to sposób na kierowanie reklamy do konkretnych osób. Jeśli Twoja firma świadczy usługi właśnie w tym mieście, wybierając taką metodę, ograniczasz wydatki, które i tak nie przełożyłyby się na lepsze efekty.

  Prowadząc własny biznes, trzeba szukać najlepszych rozwiązań i sposobów na pozyskiwanie klientów. A najlepsze sposoby to takie, które przynoszą najwięcej korzyści najmniejszym kosztem – nikt przecież nie lubi niepotrzebnie tracić pieniędzy. Dlatego każde przedsiębiorstwo świadczące swoje usługi na określonym obszarze (np. w Poznaniu) powinno zainteresować się pozycjonowaniem lokalnym. Poznań to dynamicznie rozwijające się miasto, w którym sprawnie prosperuje wiele firm działających w przeróżnych branżach. Jeśli chcesz, aby Twój biznes miał szanse wyróżnić się na tle innych właśnie w tym mieście, musisz zaplanować skuteczną strategię zwiększania widoczności lokalnie. Pozycjonowanie stron internetowych Poznań powinno obejmować zarówno działania on-site, jak i off-site. A co dokładnie trzeba zrobić? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

  Pozycjonowanie Poznań – czym jest i u kogo się sprawdzi?

  Pozycjonowanie Poznań – czym jest i u kogo się sprawdzi?

  W Polsce największą popularnością cieszy się wyszukiwarka Google, dlatego to do jej wymagań należy przystosować stronę WWW, aby mieć szansę na dużą widoczność. Pozycjonowanie stron Poznań to pozycjonowanie lokalne. Na czym polega ten rodzaj zwiększania widoczności i u kogo się sprawdzi?

  Rozwiń

  Pozycjonowanie Poznań, czyli SEO lokalne

  SEO (Search Engine Optimization) o charakterze lokalnym to zwiększanie widoczności strony WWW lub sklepu internetowego wyłącznie w danym obszarze. Może być nim region, dzielnica oraz oczywiście miasto. Pozycjonowanie stron internetowych Poznań polega na połączeniu firmy z konkretną lokalizacją, dzięki czemu wyszukiwarka Google będzie mogła wyświetlać odpowiednie wyniki osobom poszukującym usługi w tym konkretnym mieście. Taki rodzaj zwiększania widoczności w sieci sprawia, że strona dociera do mniejszej liczby użytkowników niż w przypadku standardowego SEO, ale nie oznacza to, że jest on mniej skuteczny i trzeba spodziewać się gorszych efektów. Wręcz przeciwnie. Pozycjonowanie stron Poznań to jedna z najlepszych strategii marketingowych dla firm, które świadczą usługi na terenie tego miasta. Mimo że zasięg reklamy jest znacznie mniejszy, efekty mogą okazać się bardzo zadowalające i sprawić, że firma zacznie pozyskiwać wielu nowych klientów, którzy do tej pory nie mieli pojęcia o jej istnieniu.

  Kto powinien zdecydować się na pozycjonowanie stron internetowych Poznań?

  Pozycjonowanie Poznań to usługa kierowana przede wszystkim do małych i średnich firm, które świadczą swoje usługi właśnie w tym mieście. Dotyczy to wszystkich działalności, w przypadku których klient musi dojechać do konkretnej lokalizacji, aby skorzystać z usługi, ale także tych, w przypadku których to firma dojeżdża do danego klienta. Z pozycjonowania lokalnego Poznań korzystają zatem lokale gastronomiczne, kwiaciarnie, mechanicy, elektrycy, lekarze prywatni, fryzjerzy itp. Z takich usług korzysta się raczej blisko swojego miejsca pobytu, a nie dojeżdża kilkaset kilometrów. Pozycjonowanie stron Poznań pozwala docierać do osób, które mogą być zainteresowane skorzystaniem z usług danej firmy ze względu na lokalizację. Takie rozwiązanie przyniesie firmom z konkretnego regionu więcej korzyści niż zwiększanie widoczności w całym kraju, ponieważ w tym drugim przypadku strona będzie docierała również do osób znajdujących się daleko od lokalizacji firmy, co jest niepotrzebnym przepalaniem środków na promocję np. za pomocą reklamy Google Ads.

  Czy firmy nastawione na rynek krajowy też mogą korzystać z pozycjonowania lokalnego?

  Pozycjonowanie lokalne to absolutna konieczność dla poznańskich firm świadczących swoje usługi w obrębie miasta, ale czy to oznacza, że przedsiębiorstwa o zasięgu ogólnopolskim nie powinny korzystać z tego rozwiązania? Nie do końca. Większe firmy, które planują się rozwijać albo już działają na skalę ogólnokrajową, również mogą korzystać z lokalnego SEO. Takim sposobem można w krótkim czasie oraz niskim kosztem zwiększyć natychmiastową widoczność w jednym obszarze. Firmy z siedzibą w Poznaniu, nastawione na rynek krajowy, śmiało mogą zatem stosować pozycjonowanie lokalne jako element strategii marketingowej. Takie rozwiązanie sprawdzi się również ze względu na klientów, którzy preferują spotkanie „na żywo” z przedstawicielami firmy, jeszcze przed rozpoczęciem współpracy. Nawet jeśli firma świadczy usługi na terenie całej Polski, pozycjonowanie w Poznaniu pozwoli dotrzeć do osób, którym zależy na osobistych spotkaniach.

  Czym jest geolokalizacja i jak wpływa na SEO?

  Pozycjonowanie lokalne w Poznaniu polega na powiązaniu firmy z konkretną lokalizacją, dzięki czemu Google będzie mogło wyświetlać najtrafniejsze wyniki wyszukiwania użytkownikom, którzy szukają usługi właśnie w tym mieście. Warto jednak zauważyć, że Google potrafi wyświetlać odpowiednie wyniki nie tylko po wpisaniu frazy kluczowej zawierającej nazwę miasta. Czasami wystarczy zapytać wyszukiwarkę, jaka jest „dobra restauracja Poznań„, a ona wyświetla propozycje lokali znajdujących się w pobliżu naszego miejsca pobytu. To wszystko ze względu na geolokalizację, czyli mechanizm, który umożliwia określenie lokalizacji za pomocą GPS, sieci WiFi lub adresu IP. Z tego względu pozycjonowanie strony w Poznaniu nie powinno opierać się wyłącznie na nasyceniu treści słowami kluczowymi zawierającymi nazwę miasta. Aby ułatwić wyszukiwarce Google powiązanie firmy z konkretną lokalizacją, konieczne są takie działania, jak utworzenie wirtualnej wizytówki.

  Pozycjonowanie stron Poznań – dlaczego warto stosować pozycjonowanie lokalne?

  Pozycjonowanie stron Poznań – dlaczego warto stosować pozycjonowanie lokalne?

  Pozycjonowanie Poznań to usługa, bez której lokalne firmy nie miałyby szans na zaistnienie wśród konkurencji i pozyskiwanie nowych klientów. Taki rodzaj promowania biznesu to najlepsze, co może zrobić przedsiębiorstwo, aby wyróżnić się na tle innych. Dobrze zaplanowany i odpowiednio przeprowadzony proces pozycjonowania stron internetowych w Poznaniu może przyczynić do znacznej poprawy sytuacji firmy.

  Rozwiń

  Większa widoczność w sieci i wyższa konwersja

  SEO lokalne, tak jak każdy inny rodzaj zwiększania widoczności w sieci, pomaga witrynom internetowym dostać się przede wszystkim na wysokie miejsca w rankingu wyszukiwarki Google. Dzięki kompleksowemu działaniu i zadbaniu o każdy element strona będzie wyświetlała się wysoko na wybrane frazy kluczowe. Dlaczego jest to takie ważne? W dobie stale rosnącej konkurencji nie wystarczy, że witryna po prostu będzie. W sieci znajdują się obecnie prawie 2 miliardy serwisów internetowych (źródło: Internet Live Stats). Wiele z nich z pewnością dba o SEO, dlatego, aby mieć szansę na zauważenie przez potencjalnych klientów, trzeba dostać się na wysokie miejsca w rankingu Google. Pozycjonowanie stron Poznań to dążenie do uzyskania jak najlepszej pozycji w wynikach wyszukiwania, na konkretne frazy kluczowe. Nie zawsze jednak osiągnięcie pierwszego miejsca jest możliwe, ale trzeba pamiętać, że już obecność w pierwszej 10 to doskonały wynik.

  Większa widoczność wśród wyników organicznych to oczywiście szansa na pozyskanie nowych klientów. Strony na wysokich pozycjach w rankingu Google mogą liczyć na większy ruch, a jeśli będą dobrze zoptymalizowane, również na wysoki współczynnik konwersji. Konwersja to akcje, które przybliżają firmę do osiągnięcia określonych celów. Konwersją może być wysłanie zapytania, wykonanie telefonu, odtworzenie filmu na stronie czy dokonanie zakupu (w przypadku sklepu internetowego). Pozycjonowanie i optymalizacja strony internetowej sprawią, że będzie zachęcała użytkowników do podejmowania takich akcji.

  Profesjonalny wizerunek marki

  Strony internetowe wyświetlające się na pierwszych dziesięciu miejscach w rankingu Google cieszą się większą renomą i profesjonalnym wizerunkiem. W końcu nie każdy serwis internetowy może trafić na sam szczyt wyników wyszukiwania. Dlatego użytkownicy Internetu uważają takie strony za profesjonalne i godne zaufania. Pozycjonowanie lokalne sprawi, że staniesz się liderem na regionalnym rynku i zyskasz przewagę nad konkurencją. Konsumenci chętniej korzystają z usług firmy, do której po prostu mają zaufanie, a wiele osób jest świadomych tego, że wyszukiwarka Google na najlepszych pozycjach umieszcza tylko te strony, które są wartościowe.

  Zadowalające efekty w krótkim czasie

  Zwiększanie widoczności strony w sieci poprzez pozycjonowanie to długotrwały proces, który przynosi efekty zazwyczaj po wielu miesiącach odpowiednio wdrażanych działań. Jednak w zależności od rodzaju pozycjonowania, czas oczekiwania na pierwsze efekty będzie się nieco różnił. W przypadku pozycjonowania stron Poznań można liczyć na zadowalające efekty w stosunkowo krótkim czasie. Lokalne SEO to także większa szansa na uzyskanie pierwszego miejsca w wynikach wyszukiwania. Wszystko to dzięki temu, że pozycjonując stronę w konkretnym obszarze, walczysz z mniejszą konkurencją, niż w przypadku zwiększania widoczności w całej Polsce.

  Pozycjonowanie lokalne nie wyklucza pozycjonowania ogólnego w przyszłości

  Warto także wspomnieć, że pozycjonowanie strony internetowej w Poznaniu nie jest przeszkodą do tego, aby w przyszłości reklamować swój biznes na skalę ogólnokrajową czy nawet ogólnoświatową. Lokalne SEO może być wstępem dla firm, które dopiero zaczynają rozwijać swój biznes i wchodzą na lokalny rynek. Dzięki zdobyciu zaufania klientów i stania się liderem w regionie łatwiej będzie potem zwiększać zasięg i świadczyć usługi na coraz większą skalę. Wypracowanie dobrej pozycji na frazy lokalne może być pierwszym krokiem do podbicia światowego rynku.

  Ile trwa i ile kosztuje pozycjonowanie stron w mieście Poznań?

  Ile trwa i ile kosztuje pozycjonowanie stron w mieście Poznań?

  Dla przedsiębiorców, którzy inwestują w usługi SEO w Poznaniu, najważniejsze jest to, ile trwa pozycjonowanie oraz ile kosztuje. Nie ma się co dziwić – jeśli zamierzasz inwestować w tak duży projekt, musisz wiedzieć, czy koszty się zwrócą, a jeśli tak, to kiedy. Zatem jak wygląda cennik pozycjonowania w Poznaniu?

  Rozwiń

  Ile trwa proces pozycjonowania stron internetowych w Poznaniu?

  Pozycjonowanie lokalne to najtańszy rodzaj pozycjonowania, a jego efekty można zauważyć w stosunkowo krótkim czasie. Warto jednak zwrócić uwagę na słowo „stosunkowo”. W porównaniu do innych metod zwiększania widoczności w sieci dla firm działających w stolicy Wielkopolski lub najbliższej okolicy, takie rozwiązanie to najlepsza i dająca efekty w najkrótszym czasie opcja, jednak nie można liczyć na to, że strona pojawi się na pierwszym miejscu po kilku tygodniach. Nawet w tym przypadku potrzeba więcej czasu. A ile dokładnie trzeba będzie czekać na efekty? Niestety tego nie da się przewidzieć i nie można podać jednej, konkretnej odpowiedzi. Pozycjonowanie Poznań to proces, na który składa się wiele elementów. Z tego też względu na czas jego trwania wpływ ma wiele różnych czynników, a co więcej, nad niektórymi z nich nie ma kontroli ani właściciel strony internetowej, ani zespół ekspertów od SEO.

  Od czego zależy czas trwania pozycjonowania lokalnego?

  Czas trwania pozycjonowania stron internetowych w Poznaniu zależny jest od następujących czynników.

  • KONKURENCJA W BRANŻY – im więcej firm rywalizuje o pierwszą pozycję w lokalnych wynikach wyszukiwania, tym trudniej będzie wygrać tę walkę i tym dłużej potrwa cały proces. W przypadku niszowych branż można liczyć na szybkie efekty nawet w postaci pierwszego miejsca na liście wyników wyszukiwania. Przykładowo, jeśli w Poznaniu działają tylko 3 firmy, które zajmują się produkcją świec sojowych, to czas osiągnięcia dobrych efektów będzie znacznie krótszy niż w przypadku reklamowania sklepu z obuwiem na terenie całego kraju.
  • WYBRANE FRAZY KLUCZOWE – niektóre frazy kluczowe wyszukiwane są przez internautów częściej niż inne. Wykorzystując te o największej średniej liczbie wyszukiwań, pozycjonowanie pod Poznań będzie trwało dłużej, ale będzie można liczyć na większy ruch. Natomiast wykorzystując bardzo mało popularne przykładowe frazy, strona w krótkim czasie będzie mogła pojawić się na wysokiej pozycji, jednak w niczym to nie pomoże, jeśli danej frazy nikt nie będzie szukał. Dlatego w tym przypadku najważniejsze jest znalezienie kompromisu.
  • AKTUALNY STAN STRONY – na czas trwania pozycjonowania wpływ ma również stan, w jakim aktualnie znajduje się strona WWW. Jeśli zawiera ona dużo błędów, pozycjoner będzie musiał włożyć więcej pracy w optymalizację strony i poświęcić więcej czasu. Z tego względu wydłuży się proces i czas nadejścia efektów.
  • AKTUALIZACJE ALGORYTMÓW – pozycjonowanie stron Poznań to przede wszystkim dopasowywanie ich pod wyszukiwarkę Google. Trzeba jednak wiedzieć, że firma Google kilka razy w roku aktualizuje swoje algorytmy. Czasami zdarza się tak, że przez wprowadzone zmiany pozycja strony zmienia się z dnia na dzień.

  Ile kosztuje pozycjonowanie stron Poznań?

  Skuteczna reklama biznesu to taka, która przynosi dobre efekty niskim kosztem. Warto zatem wiedzieć, ile tak naprawdę kosztuje pozycjonowanie strony internetowej w mieście Poznań. Niestety w tym przypadku odpowiedź znów może rozczarować, ponieważ nie można podać konkretnej kwoty. Tak naprawdę czynniki, które decydują o cenie usługi, będą niemal takie same jak te, które wpływają na czas oczekiwania na efekt. Wszystko zależy od konkurencji, fraz kluczowych, aktualnego stanu strony internetowej, ale także od tego, jakie efekty chce osiągnąć firma. Niektórym wystarczy miejsce w TOP20, inni marzą o zajęciu pierwszego miejsca na najbardziej konkurencyjne frazy. Im większy zakres działań, tym wyższa będzie cena.

  Lokalne SEO – od czego zacząć pozycjonowanie stron Poznań?

  Lokalne SEO – od czego zacząć pozycjonowanie stron Poznań?

  Pozycjonowanie stron internetowych Poznań powinno być dopasowane do branży i specyfiki danej firmy. Dlatego przed rozpoczęciem optymalizacji i działań off-site konieczne jest wykonanie kilku ważnych kroków, dzięki którym będzie można stworzyć strategię idealnie pasującą do firmy i jej grupy docelowej.

  Rozwiń

  Zbadanie i przeanalizowanie sytuacji na rynku lokalnym

  Aby stworzyć skuteczną strategię zwiększania widoczności lokalnej, trzeba zbadać i przeanalizować sytuację rynku w konkretnym obszarze. Pozycjonowanie stron Poznań może różnić się od zwiększania widoczności w innych regionach Polski ze względu na inne potrzeby konsumentów oraz różnice w panujących obecnie trendach. Warto przeanalizować zachowania użytkowników, zbadać ich potrzeby, sprawdzić, czego najczęściej szukają w sieci oraz jakie pytania kierują do wyszukiwarki Google. Pamiętaj, że każda strategia marketingowa powinna być dopasowana do grupy docelowej. W przeciwnym wypadku może się to skończyć niepotrzebnym przeznaczaniem środków na promocję, która nie przyniesie dużych efektów. Istnieje wiele narzędzi do sprawdzania zachowań użytkowników i najpopularniejszych fraz kluczowych związanych z daną branżą. Przy pozycjonowaniu stron w Poznaniu, ale także każdym innym mieście, warto korzystać z takich narzędzi, jak Planer Słów Kluczowych, Google Trends czy Answer The Public.

  Analiza konkurencji

  Aby mieć szansę w walce o najlepsze miejsce w wyszukiwarce Google, trzeba poznać swoich rywali. Analiza konkurencji to kwestia niezbędna, jeśli chcesz stać się liderem w najbliższej okolicy i zyskać przewagę nad innymi. Jak powinna wyglądać taka analiza? Warto sprawdzić takie aspekty, jak:

  • wykorzystane słowa kluczowe,
  • jakość i długość tekstów,
  • rozwiązania na stronie,
  • komunikacja z odbiorcami,
  • generowany ruch (jakie frazy kluczowe generują największy ruch, które podstrony cieszą się największą popularnością itp.),
  • współczynnik konwersji,
  • działania off-site,
  • inne formy reklamy.

  Analizując takie elementy na stronach konkurencji, które wyświetlają się na pierwszych miejscach w organicznych wynikach wyszukiwania, można w łatwy sposób sprawdzić, które rozwiązania się sprawdzają i pozwalają dostać się na wysokie miejsce w rankingu. Dzięki takim informacjom można stworzyć idealną strategię pozycjonowania stron Poznań.

  Audyt SEO strony internetowej

  Po zbadaniu sytuacji na rynku i przeanalizowaniu działań konkurencji m.in. z zakresu content marketingu trzeba również sprawdzić stan własnej strony internetowej. W tym celu konieczne jest wykonanie audytu SEO, czyli szczegółowej analizy strony pod kątem tego, w jakim stopniu dopasowana jest ona do wymagań wyszukiwarki. Audyt pozwala wykryć wszelkie błędy, które mogą spowalniać serwis w drodze na szczyt wyników wyszukiwania, a także wskazuje jego mocne strony i określa potencjał do rozwoju. Na podstawie raportu, który jest wynikiem analizy, pozycjoner będzie mógł stworzyć skuteczny plan pozycjonowania strony WWW w Poznaniu.

  Audyt SEO to podstawa działań pozycjonera, tym samym skutecznego pozycjonowania, niezależnie od tego, jaki rodzaj zwiększania widoczności w sieci będzie on stosował. Analiza serwisu internetowego powinna być wykonywana zawsze.

  Audyty UX strony internetowej

  Jako że skuteczne pozycjonowanie obejmuje nie tylko działania dopasowujące witrynę do wymagań wyszukiwarki, ale również te, które poprawią wrażenia użytkownika, warto przeprowadzić również audyt UX lub inaczej audyt użyteczności strony. Od jakiegoś czasu wyszukiwarka Google zwraca szczególną uwagę na to, w jakim stopniu strona odpowiada na potrzeby internautów. Jeśli Twoja witryna nie zawiera wartościowego contentu, wolno się ładuje, nie jest dopasowana do rozdzielczości urządzeń mobilnych, a wykorzystane na niej rozwiązania nie zachęcają do konwersji, nie możesz liczyć na sukces. Podczas optymalizacji witryny trzeba zadbać zarówno o SEO, jak i o wrażenia użytkownika. Audyt UX to analiza stron internetowych właśnie pod kątem tego aspektu. Specjaliści wykonują szereg działań i sprawdzają wszystkie obszary, które mają wpływ na użyteczność strony z punktu widzenia internautów.

  Czym jest algorytm Gołąb i co ma wspólnego z pozycjonowaniem stron internetowych w Poznaniu?

  Czym jest algorytm Gołąb i co ma wspólnego z pozycjonowaniem stron internetowych w Poznaniu?

  Z wyszukiwarki Google korzysta obecnie ponad 98% wszystkich użytkowników. Jest ona również popularna w innych krajach, co czyni ją światowym liderem wśród wszystkich wyszukiwarek. Swoją popularność zawdzięcza m.in. tak trafnemu wyświetlaniu wyników. Firma Google stara się porządkować zasoby i proponować użytkownikom wyłącznie użyteczne treści. Do tego potrzebuje odpowiednich algorytmów. Czym są algorytmy Google i jaki związek z pozycjonowaniem stron internetowych w Poznaniu ma algorytm Gołąb?

  Rozwiń

  Czym są algorytmy Google?

  W sieci znajdują się obecnie prawie 2 miliardy serwisów internetowych. Aby internauci mogli otrzymywać trafne wyniki, czyli odpowiedzi na zadawane pytania lub wpisywane frazy, zasoby wyszukiwarki muszą zostać uporządkowane, a każda strona zeskanowana. Oczywiście nikt nie robi tego ręcznie, ponieważ w takim przypadku internauta musiałby czekać na odpowiedź bez końca. To zadanie przypada właśnie algorytmom wyszukiwarki. Są to zbiory zasad, którymi kieruje się wyszukiwarka Google podczas wartościowania stron internetowych. To właśnie od algorytmów zależy pozycja serwisu internetowego, dlatego to do nich należy dopasowywać serwis zarówno podczas pozycjonowania stron internetowych Poznań, jak i w każdym innym mieście, czy też zwiększania widoczności w całym kraju.

  Co to jest algorytm Gołąb?

  Każdy algorytm odpowiada za coś innego, dzięki czemu razem tworzą one sprawny system do analizowania stron i ich zgodności z zapytaniem internautów. Za co więc odpowiada algorytm Gołąb? To właśnie on ma największy związek z usługą, jaką jest pozycjonowanie Poznań, czyli SEO lokalnym. Jego zadaniem jest dopasowanie wyników do geolokalizacji użytkownika. Dzięki niemu internauci nie muszą wpisywać konkretnych fraz zawierających nazwy miasta, dzielnicy czy regionu, a jedynie ogólne wyrażenia. Jeśli, znajdując się w Warszawie, wpiszą w okienko wyszukiwania frazę „pizzeria”, Google zaproponuje im pizzerie znajdujące się właśnie w Warszawie. Będąc w Poznaniu, nie trzeba wpisywać „restauracja Poznań”, wystarczy samo „restauracja”, aby znaleźć tego typu miejsca w pobliżu.

  Algorytm Gołąb łączy wyniki organiczne z wynikami wyszukiwania w mapach, dlatego tak istotna dla lokalnego SEO jest wizytówka Google i szczegółowe uzupełnienie jej danych.

  Inne algorytmy wyszukiwarki Google

  Co oprócz algorytmu Gołąb wpływa na pozycjonowanie stron Poznań? Istnieje wiele innych algorytmów, które wspomagają proces tak dokładnego selekcjonowania stron. Warto wspomnieć, że firma Google wprowadza nawet kilkaset zmian rocznie, jednak większość z nich nie ma dużego znaczenia dla pozycji stron. Najważniejsze zmiany odbywają się kilka razy w roku. Na poprawę miejsca w rankingu największe znaczenie (oprócz algorytmu Gołąb) mają niżej przedstawione algorytmy.

  Pingwin

  Algorytm Pingwin powstał w 2012 roku. Jego głównym zadaniem jest przeciwdziałanie nieetycznym metodom pozycjonowania. Największe znacznie ma on dla link buildingu, czyli pozyskiwania linków zewnętrznych i to w tej kwestii wprowadził najwięcej zmian. Od czasu pojawienia się Pingwina korzystanie z tzw. systemów wymiany linków nie jest już skuteczne, a co więcej, może skończyć się karą. Jednak to nie wszystko. Wcześniej liczyła się ilość linków, a obecnie najważniejsza jest ich jakość, co oznacza, że aby liczyły się one dla procesu, jakim jest pozycjonowanie stron Poznań, czy gdziekolwiek indziej, muszą pochodzić z wartościowych stron.

  Panda

  Algorytm Panda dotyczy przede wszystkim contentu. Bierze pod uwagę tworzenie treści, publikowanych następnie na stronie. Jego działanie pozwala eliminować witryny zawierające tzw. thin content. Dzięki niemu serwisy, które zawierają treści niskiej jakości, przesycone frazami kluczowymi lub nieunikalne, zostają odpowiednio ukarane.

  Koliber

  Dzięki algorytmowi Koliber wyszukiwarka Google dużo lepiej rozumie intencje użytkowników podczas zadawanych pytań. Algorytm dotyczy przede wszystkim fraz long tail, czyli długiego ogona. Dzięki niemu wyszukiwarka analizuje frazę składającą się z kilku słów jako całość, a nie rozkłada na kilka części. Koliber bardzo mocno pomógł zatem stronom, które pozycjonowane są właśnie na frazy długiego ogona. W przypadku działania, jakim jest pozycjonowanie stron Poznań, również warto z takich fraz korzystać.

  Optymalizacja strony pod pozycjonowanie lokalne w mieście Poznań

  Optymalizacja strony pod pozycjonowanie lokalne w mieście Poznań

  Pozycjonowanie w Poznaniu powinno obejmować zarówno działania na stronie, jak i poza jej obrębem. Działania na stronie, czyli on-site, to optymalizacja. Na czym polega i jakie są jej najważniejsze elementy?

  Rozwiń

  Czym jest optymalizacja w przypadku pozycjonowania w Poznaniu?

  Optymalizacja strony internetowej często mylona jest z pozycjonowaniem, a zdarza się również, że oba te terminy używane są zamiennie. Choć mają one ze sobą wiele wspólnego, to jednak nie są tożsame. Pozycjonowaniem nazywamy cały proces zwiększania widoczności w sieci. Zalicza się do niego wiele różnych czynności, nie tylko tych wykonywanych na stronie. Optymalizacja to natomiast element pozycjonowania. Polega ona na dopasowaniu serwisu internetowego do wymagań wyszukiwarki, ale także do potrzeb potencjalnych klientów. Google bierze pod uwagę ok. 200 czynników, z czego większość nie jest nikomu znana. W niektórych przypadkach możemy się jedynie domyślać, co wpływa na pozycję strony. Jednak dzięki specjalistom od SEO udało się wyróżnić kilka czynników, których wpływ na miejsce w rankingu został potwierdzony w praktyce.

  Optymalizacja pod pozycjonowanie w Poznaniu to przede wszystkim przypisanie firmy do danej lokalizacji. Jednym z najważniejszych aspektów w tym przypadku jest nasycenie strony odpowiednimi słowami kluczowymi.

  Najważniejszy elementy optymalizacji

  Optymalizacja jako działania prowadzone przy pozycjonowaniu stron w Poznaniu wygląda nieco inaczej niż optymalizacja w przypadku innych rodzajów pozycjonowania, ale istnieją pewne elementy, o które trzeba dbać zawsze.

  Słowa kluczowe

  Wybór odpowiednich słów kluczowych, a następnie nasycenie nimi treści i innych elementów na stronie to jedna z najważniejszych kwestii w przypadku usługi, jaką jest pozycjonowanie strony internetowej w Poznaniu. To właśnie słowa klucze są łącznikiem pomiędzy tym, czego szuka użytkownik, a tym, co zaproponuje mu wyszukiwarka. Ich dobór powinien być poprzedzony szczegółową analizą zachowań i potrzeb internautów.

  Meta tagi

  Meta tagi, czyli przede wszystkim meta tytuły i meta opisy, to znaczniki służące do opisywania zawartości strony. Największe znaczenie dla pozycjonowania na Poznań mają meta tytuły, czyli to, co wyświetla się w wynikach wyszukiwania największą czcionką. Powinny one składać się z kilkudziesięciu znaków ze spacjami, opisywać to, co rzeczywiście znajduje się na stronie, a także zawierać słowo kluczowe.

  Meta opisy natomiast nie wpływają bezpośrednio na SEO, jednak mają oddziałują na ruch na stronie. Są to krótkie opisy, które znajdują się w wynikach wyszukiwania pod meta tytułami. Ich zadaniem jest zachęcenie potencjalnego klienta do odwiedzenia strony, dlatego muszą być odpowiednio skonstruowane.

  Nagłówki

  Na każdej podstronie powinien znajdować się wyłącznie jeden nagłówek H1. Musi on zawierać najważniejsze słowo kluczowe, a także opisywać zawartość podstrony. Nagłówki H2 oraz H3 również mają znaczenie w przypadku usługi, jaką jest pozycjonowanie stron Poznań. Służą do dzielenia tekstu na sekcje, dzięki czemu treść jest bardziej czytelna i przystępna dla użytkownika. W nich również warto umieszczać słowa klucze, ale priorytetem są nagłówki pierwszego rzędu.

  Adresy URL

  Adresy URL należy tworzyć tak, aby były przyjazne dla użytkowników i wyszukiwarki. Oznacza to, że muszą opisywać to, co znajduje się na stronie, zawierać logiczny ciąg znaków, a także słowo kluczowe istotne dla danej podstrony. Dzięki temu internauci będą wiedzieli, co rzeczywiście znajdą, klikając w dany link, natomiast wyszukiwarka będzie mogła w łatwy sposób przeskanować witrynę i jej zawartość.

  Linki wewnętrzne

  Linki wewnętrzne to inaczej odnośniki do kolejnych podstron w obrębie witryny. Ułatwiają one nawigację odwiedzającym, a także umożliwiają szybkie indeksowanie witryny botom wyszukiwarki. Linki wewnętrzne mogą przybierać postać menu, które kieruje do poszczególnych sekcji strony, a w przypadku pozycjonowania sklepu internetowego w Poznaniu odnośniki mogą być umieszczane również w opisach produktów lub kategorii.

  Szybkość ładowania strony

  Wartościowa strona internetowa to taka, która m.in. szybko się ładuje. Użytkownicy nie będą czekać na wyświetlenie zawartości więcej niż 3-5 sekund. Jeśli proces ten potrwa dłużej, najprawdopodobniej opuszczą oni taką witrynę, co zwiększy współczynnik odrzuceń i negatywnie wpłynie na wyniki lokalne.

  Responsywność

  Obecnie większość użytkowników przeszukuje Internet za pomocą smartfonów. To jednak nie wszystko. Większość wyszukiwań związanych z frazami lokalnymi pochodzi właśnie z urządzeń mobilnych. Dlatego, decydując się na pozycjonowanie stron Poznań, nie można zapomnieć o responsywności. Strony internetowe muszą bez problemu dopasowywać się do rozdzielczości urządzenia, z którego akurat korzysta użytkownik.

  Atrybuty ALT i optymalizacja grafik

  Atrybuty ALT, czyli alternatywne opisy obrazów. Mają one wpływ na pozycjonowanie, dlatego powinny być odpowiednio skonstruowane i zawierać frazy kluczowe. Oprócz tego wyświetlają się one, gdy z jakichś przyczyn występuje problem z wczytaniem obrazu. Z tego względu muszą być również przyjazne dla użytkowników i opisywać dokładnie to, co znajduje się na obrazie.

  Pozycjonowanie stron internetowych Poznań – działania off-site

  Pozycjonowanie stron internetowych Poznań – działania off-site

  Kolejna grupa działań to czynności wykonywane poza stroną, czyli off-site. Są one równie ważne, co optymalizacja, dlatego nigdy nie należy rezygnować z jednego kosztem drugiego. Skuteczne pozycjonowanie stron Poznań to działanie kompleksowe, na szerszą skalę, które skupia się na wszystkich ważnych obszarach.

  Rozwiń

  Google Moja Firma – co to jest i dlaczego jest tak ważne?

  Google Moja Firma to jedna z najważniejszych kwestii w przypadku pozycjonowania lokalnego. Jest to narzędzie udostępniane przez Google, z którego można korzystać za darmo. Pozwala ono utworzyć i zoptymalizować wirtualną wizytówkę firmy, zawierającą wszystkie istotne dane dla konkretnego przypadku. To m.in. właśnie dzięki Google Moja Firma wyszukiwarka Google może połączyć firmę z konkretną lokalizacją, a następnie proponować użytkownikom odpowiednie wyniki. Wizytówkę należy uzupełnić danymi teleadresowymi, nazwą firmy, opisami usług, a także zdjęciami. Im bardziej szczegółowo wypełniona wizytówka, tym większe szanse na to, że pozycjonowanie Poznań będzie skuteczne i zaprowadzi stronę na wysoką pozycję. Oprócz tego profil w Google Moja Firma zwiększa wiarygodność firmy w oczach potencjalnych klientów, także z naszej okolicy.

  Linkowanie zewnętrzne – jeden z najważniejszych czynników rankingowych

  Kolejny ważny aspekt należący do działań off-site to linkowanie zewnętrzne, czyli pozyskiwanie linków z niezależnych serwisów. Wiesz już, że wiele zależy tutaj od algorytmu Pingwin. Od czasu jego wprowadzenia liczy się przede wszystkim jakość linków, a nie ich ilość. W przypadku usługi, jaką jest pozycjonowanie stron Poznań, czyli SEO lokalnego, największe znaczenie mają linki o charakterze lokalnym, czyli pochodzące z serwisów podobnych tematycznie i odnoszących się do tej samej lokalizacji. Oprócz tego ważna jest również strategia linkowania. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, a jeden błąd może sprawić, że na witrynę zostanie nałożona kara. Linki powinny pochodzić z różnych źródeł, a ich pozyskiwanie powinno odbywać się regularnie. W przeciwnym wypadku wyszukiwarka Google mogłaby uznać to za działanie niezgodne z jej polityką.

  Promowanie firmy w social mediach i na forach branżowych

  Z portali społecznościowych takich jak Facebook czy Instagram korzystają miliardy ludzi na całym świecie, dlatego promowanie swojej firmy w tych miejscach może okazać się doskonałym dodatkiem do innych działań związanych z pozycjonowaniem na Poznań. Na profilach można umieszczać np. linki do artykułów blogowych, które potem odbiorcy mogą przekazywać dalej. Im więcej mówi się w sieci o firmie, tym lepiej. To samo dotyczy forów branżowych, na których warto dzielić się ekspercką wiedzą, a także umieszczać linki, jeśli to dozwolone.

  O czym jeszcze warto pamiętać?

  Aby wyszukiwarka Google mogła kojarzyć firmę z konkretną lokalizacją, konieczna jest odpowiednia optymalizacja oraz umieszczenie na stronie dokładnych danych teleadresowych. Trzeba jednak pamiętać, że dane te powinny być spójne w każdym miejscu w sieci. W przeciwnym wypadku wyszukiwarka miałaby problem z przypisaniem firmy do jednej lokalizacji, co oczywiście negatywnie wpłynęłoby na pozycjonowanie stron Poznań.

  Oprócz tego bardzo ważne są opinie klientów. Komentowanie i ocenianie firmy oraz jej usług możliwe jest np. za pomocą Google Moja Firma. Jeśli przedsiębiorstwo ma swoją wirtualną wizytówkę utworzoną właśnie za pomocą tego narzędzia, klienci w łatwy sposób będą mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Średnia ocen również brana jest pod uwagę przez Google podczas wartościowania stron.

  Pozycjonowanie stron internetowych Poznań – jak tworzyć skuteczne treści?

  Pozycjonowanie stron internetowych Poznań – jak tworzyć skuteczne treści?

  Wyszukiwarka Google bardzo ceni sobie strony, które mogą pochwalić się wartościowym contentem. Tak naprawdę tylko takie witryny mają szansę na dobrą widoczność w sieci. To właśnie treści odgrywają główną rolę w pozycjonowaniu na Poznań. Jak je tworzyć, aby spełniały swoje zadanie?

  Rozwiń

  Najważniejsze zasady tworzenia treści SEO

  Wartość dla użytkownika

  Treści są ważnym elementem w pozycjonowaniu, ale nie można zapominać o tym, że czytać je będą również ludzie. Jeśli chcesz, aby teksty na Twojej stronie internetowej przyciągały uwagę odbiorców i zachęcały do skorzystania z usług Twojej firmy, musisz znaleźć złoty środek pomiędzy treścią SEO skierowaną do wyszukiwarki, a wartościową treścią kierowaną do użytkownika.

  Odpowiednie nasycenie słowami kluczowymi

  Podstawą pozycjonowania stron w Poznaniu jest odpowiednie nasycenie strony słowami kluczowymi. Z tego względu konieczne powinny one znaleźć się w treściach, jednak w tej sytuacji nadgorliwość nie popłaca. Przesycenie treści słowami kluczowymi, tzw. keyword stuffing, jest niezgodne z polityką Google, a do tego czyni tekst mało atrakcyjnym dla użytkownika. Oczywiście nie można jednoznacznie określić, jaka liczba słów kluczowych w treści będzie odpowiednia. To dość skomplikowany proces, wymagający wyczucia oraz indywidualnego podejścia. Wystarczy pamiętać, aby dopasowanie pod kątem SEO nie odbywało się kosztem wrażeń użytkownika.

  Unikalność

  Treści na stronie internetowej nie mogą być skopiowane z innego serwisu, ani nawet z innej podstrony w obrębie witryny, ponieważ taka sytuacja również będzie uznawana przez Google za duplikat. Nie wpływa on dobrze na pozycjonowanie na Poznań, a do tego sprawia, że strona i firma tracą wiarygodność zarówno w oczach wyszukiwarki, jak i odbiorców.

  Odpowiednie formatowanie

  Użytkownicy nie lubią długich akapitów i zlewającego się tekstu. Dlatego treść powinna być dobrze sformatowana. Warto w tym miejscu wziąć pod uwagę pełen content marketing. Należy tworzyć krótkie akapity, dzielić tekst na sekcje opisane odpowiednimi nagłówkami, wyróżniać ważne informacje poprzez wytłuszczenie lub podkreślenie, a także dodawać listy i wypunktowania. Dzięki temu tekst stanie się bardziej czytelny i będzie zachęcał do czytania.

  Czy warto prowadzić bloga?

  Blog firmowy to jedno z najtańszych i najskuteczniejszych narzędzi do pozyskiwania wartościowego ruchu w obrębie witryny. Dlatego zdecydowanie warto go prowadzić i uwzględnić go w strategii pozycjonowania w Poznaniu. Firmy, które prowadzą bloga, mają znacznie większe szanse na pozyskanie klientów. Regularne publikowanie artykułów w obrębie witryny ma wiele zalet. Przede wszystkim teksty to doskonałe miejsce na umieszczanie fraz kluczowych, również tych z długiego ogona. Oprócz tego wyszukiwarka Google lubi witryny, na których regularnie coś się dzieje i które są stale odświeżane. Prowadzenie bloga to doskonały sposób pokazania wyszukiwarce, że strona „żyje”. Co jeszcze? Blog pozwala również budować profesjonalny wizerunek marki. Konsumenci bardziej ufają firmom, które wyjaśniają ważne dla nich kwestie np. w postaci artykułów.

  Gdzie umieszczać słowa kluczowe?

  Dzięki słowom kluczowym wypełniającym stronę internetową użytkownicy mogą docierać do interesujących ich treści. Dlatego odpowiednie rozplanowanie tego, gdzie będą się znajdować, jest kluczowe dla procesu pozycjonowania w mieście Poznań. Oprócz adresów URL, meta tytułów, meta opisów, atrybutów ALT i linków wewnętrznych, słowa klucze powinny znajdować się również w nagłówkach pierwszego rzędu, w podtytułach i samej treści. Mogą być odmieniane, ponieważ wyszukiwarka bardzo dobrze radzi sobie z rozpoznawaniem form gramatycznych wyrazów. Oprócz tego warto używać tzw. semantycznych słów kluczowych, czyli powiązanych tematycznie z frazami głównymi. Dzięki temu boty indeksujące będą mogły lepiej wyłapać kontekst treści.

  Pozycjonowanie sklepu internetowego w Poznaniu

  Pozycjonowanie sklepu internetowego w Poznaniu

  Pozycjonowanie lokalne nie dotyczy jedynie stron WWW, które służą jako wirtualna wizytówka firmy, ale również sklepów internetowych. Środowisko e-commerce powiększa się z roku na rok i na razie nic nie wskazuje na to, aby ten rozwój miał się zatrzymać. Konkurowanie z tak dużą ilością sklepów online to spore wyzwanie, dlatego warto zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby wyróżnić się na tle innych, działających na terenie całego kraju.

  Rozwiń

  Czy warto pozycjonować lokalnie sklep internetowy?

  Definicja pozycjonowania lokalnego mówi, że jest to zwiększanie widoczności strony wyłącznie w jednym obszarze i najczęściej korzystają z niego firmy, które świadczą usługi lokalnie. Po co więc pozycjonować sklep internetowy w Poznaniu? Czy to się w ogóle opłaca? Jak najbardziej. Przede wszystkim zwiększanie widoczności w jednym mieście jest tańsze i przynosi rezultaty w krótszym czasie, dlatego jest to sposób na szybkie pozyskanie nowych klientów z konkretnego obszaru. Może być ono wstępem do pozycjonowania globalnego w przyszłości, ale to nie wszystko. Czasami warto stosować ten rodzaj zwiększania widoczności również ze względu na potrzeby klientów. To pozwoli na pełen monitoring efektów. Niektórzy wolą osobiście odebrać zamówiony towar, np. gdy mają nagłą potrzebę. Inni wolą osobiście obejrzeć produkty jeszcze przed dokonaniem zakupu. Oprócz tego docieranie do lokalnych klientów sprawdzi się również, gdy firma oferuje towary, które powinny być szybko dostarczone do klienta.

  Jak powinno wyglądać pozycjonowanie sklepów w Poznaniu?

  Pozycjonowanie sklepów w Poznaniu tak naprawdę niewiele różni się od pozycjonowania stron WWW. W tym przypadku również działania dzielą się na on-site oraz off-site. Do działań on-site, czyli optymalizacji zalicza się oczywiście:

  • utworzenie odpowiednich meta tytułów i meta opisów,
  • utworzenie przyjaznych adresów URL,
  • stworzenie treści SEO wartościowej dla użytkowników,
  • nasycenie treści słowami kluczowymi,
  • linkowanie wewnętrzne,
  • utworzenie nagłówków H1-H3,
  • zadbanie o szybkość ładowania strony,
  • zadbanie o responsywność.

  Natomiast działania off-site związane z pozycjonowaniem sklepów internetowych na Poznań to przede wszystkim:

  • linkowanie zewnętrzne,
  • promowanie sklepu w mediach społecznościowych,
  • kampanie Google Ads,
  • wpisy gościnne na serwisach podobnych tematycznie.

  Czy pozycjonowanie sklepu w Poznaniu jest trudniejsze niż pozycjonowanie strony WWW?

  Pozycjonowanie sklepu w Poznaniu jest nieco trudniejsze od pozycjonowania zwykłej strony WWW, która spełnia zadanie jedynie wirtualnej wizytówki. To wszystko ze względu na różnice w wielkości tych serwisów. Sklep internetowy jest zazwyczaj dużo większy niż strona firmowa. Czasami w sklepach online znajdują się tysiące produktów, a każdy z nich musi mieć swoją podstronę. Każda podstrona natomiast musi zostać odpowiednio zoptymalizowana. Jest to czasochłonne, a także bardziej skomplikowane. W przypadku e-sklepu trudniej jest również zadbać o szybkość działania witryny, ze względu na ogromną ilość podstron, treści i obrazów.

  Pozycjonowanie sklepu w Poznaniu – czego nie robić?

  Pozycjonowanie sklepu na Poznań to skomplikowany proces, mimo że lokalne SEO to najłatwiejszy rodzaj zwiększania widoczności w sieci. Niestety można nieświadomie popełnić wiele błędów. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że każdy produkt musi mieć swój unikalny opis. Właściciele sklepów online często kopiują opisy od producentów, co jest oczywiście błędem. Przede wszystkim Google uznaje je za duplikaty, a do tego nie są one wartościowe dla użytkowników i raczej nie zachęcają do dokonania zakupu. Kolejny, często popełniany błąd to brak zdjęć produktów lub brak ich optymalizacji. Pliki graficzne mają ogromne znaczenie dla pozycjonowania sklepu w Poznaniu, ale także w każdym innym rodzaju SEO. Jeśli nie zostaną zoptymalizowane, będą negatywnie wpływały na pozycję strony, a także spowalniały jej działanie.

  Pozycjonowanie i optymalizacja w Poznaniu - agencja SEO

  Pozycjonowanie i optymalizacja w Poznaniu - agencja SEO

  Niektórzy przedsiębiorcy decydują się samodzielnie pozycjonować swoją stronę internetową. Niestety takie działanie wymaga dysponowania odpowiednią wiedzą, a także posiadania specjalistycznych narzędzi SEO. Bardzo łatwo również popełnić błąd, za który witryna może zostać ukarana przez wyszukiwarkę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania specjalistom, tym bardziej że w wielu przypadkach można liczyć na taki bonus, jak bezpłatna wycena usługi. Jak zatem wybrać firmę, która odpowiednio zajmie się pozycjonowaniem w Poznaniu? Jaka agencja SEO okaże się godna zaufania?

  Rozwiń

  Czy wybór firmy SEO ma wpływ na efekty pozycjonowania?

  Wybór agencji SEO to istotny element całego procesu pozycjonowania. To, jaką firmę wybierzesz, będzie miało wpływ na efekty w przyszłości. Niekompetentna firma bez doświadczenia raczej nie będzie w stanie uzyskać wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania i nie będzie wiedziała, jak odpowiednio wykorzystać potencjał serwisu internetowego. Z tego względu wybór firmy SEO powinien być dogłębnie przemyślany.

  Agencja SEO w Poznaniu – jaką wybrać?

  Wiele firm świadczy usługi SEO w Poznaniu, ale nie ze wszystkimi warto nawiązywać współpracę. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze agencji? Przede wszystkim na opinie innych. Jeśli nie masz wśród bliskich nikogo, kto mógłby wypowiedzieć się w tej kwestii, skorzystaj z mocy Internetu i sprawdź opinie innych użytkowników. Na etapie rozmów z wybranymi firmami powinieneś zwrócić uwagę na to, jak podchodzą one do wykonania usługi. Czy osoba, z którą rozmawiasz, pyta Cię o szczegóły takie jak cele biznesowe firmy, potrzeby grupy docelowej, dotychczasowe działania na stronie? Jeśli nie, możesz być pewien, że pozycjonowanie Poznań nie będzie przeprowadzone prawidłowo, bo nie będzie dopasowane do specyfiki firmy i jej klientów.

  Warto też zwrócić uwagę na to, czy w grę wchodzi bezpłatna wycena. Oprócz tego warto zapytać o sposób rozliczenia, cennik pozycjonowania oraz rodzaj umowy i czas jej wypowiedzenia. Nie warto podpisywać umowy na kilka lat, jeśli firma SEO w Poznaniu nie daje możliwości wcześniejszej rezygnacji. Taki rodzaj umowy może świadczyć o tym, że agencja nie jest pewna swoich usług i boi się, że klient będzie chciał zrezygnować wcześniej.

  Kolejnym sygnałem, który może świadczyć o tym, że dana firma nie będzie dobrym wyborem, są obietnice związane z czasem pojawienia się efektów. Pozycjonowanie w Poznaniu nigdy nie przyniesie efektów po kilku dniach czy tygodniu, dlatego, jeśli spotkasz się z takimi obietnicami, nie podejmuj współpracy.

  Sprawdź również naszą ofertę na:

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *