„Koduj z Gigantami” - startują ogólnopolskie warsztaty programowania dla dzieci

„Koduj z Gigantami” - startują ogólnopolskie warsztaty programowania dla dzieci

Rozpoczęły się zapisy na ósmą edycję warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży w ramach akcji “Koduj z Gigantami”. Na młodych uczestników czekają liczne wydarzenia stacjonarne oraz w formie online.

Zajęcia odbędą się w dniach 30.01 – 14.02.2021 roku. Ich organizatorem jest szkoła Giganci Programowania, która już od ponad 6 lat stara się rozbudzić w najmłodszych pasję do nowych technologii i świadomego, mądrego korzystania z nich. W tym roku przygotowano dla uczestników aż 2500 miejsc w formie stacjonarnej i niemal drugie tyle na warsztaty internetowe. A jest z czego wybierać, ponieważ program obfituje w wiele ciekawych zajęć, wśród których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

giganci programowania – Co daje dzieciom nauka programowania?

Inspirujące zajęcia i konkurs!

Na młodych pasjonatów programowania czekają m.in. innowacyjne zajęcia na platformie MakeCode, które łączą programowanie ze światem Minecrafta. Osoby, które marzą w przyszłości o karierze na miarę najpopularniejszych blogerów nauczą się stworzyć własną stronę internetową z wykorzystaniem środowiska Glitch. Będzie to również szansa, aby lepiej poznać język programowania C# oraz jego zastosowanie w tworzeniu gier.  Dodatkową atrakcją jest również konkurs z możliwością wygrania atrakcyjnych nagród.

Zajęcia będą prowadzone w trzech grupach wiekowych: 7-9 lat – Scratch, Minecraft, 10-12 lat – Scratch, App Inventor, 13-19 lat – C# i Visual Studio. Warszaty są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej kodujzgigantami.pl.

Fot. Julia M Cameron/Pexels

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *