Optymalizacja pod kątem lokalnych wyszukiwań – top 8 porad

Autor:
Boo
Data publikacji:
Kategoria:
Pozycjonowanie
Optymalizacja pod kątem lokalnych wyszukiwań – top 8 porad

Pavel Danilyuk / pexels.com

Jeśli prowadzisz stronę internetową z pewnością rozumiesz znaczenie optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek. Niektórzy wciąż jednak nie są świadomi wagi lokalnego SEO, które jest niezbędne dla każdej firmy, a w szczególności dla małych przedsiębiorstw, które potrzebują przewagi nad miejscową konkurencją.

Poniżej znajdziesz ważne informacje, które pozwolą Ci zwiększyć zasięgi i poprawić sprzedaż.

Lokalne SEO - charakterystyka

Musisz najpierw zrozumieć, czym jest lokalne SEO i dlaczego jest istotne dla Twojej firmy.

Lokalne SEO to strategia marketingowa online, która pomaga firmom promować swoje produkty i usługi wśród kupujących w danej miejscowości.

Ten typ optymalizacji wykorzystuje wyszukiwarki takie jak Google, aby jej użytkownicy natrafiali na treści pobliskiej firmy.

Zalety lokalnego SEO

Wymienić można wiele korzyści wynikających z optymalizacji treści pod kątem lokalnych wyszukiwań:

 • klienci korzystający zarówno z komputerów, jak i urządzeń mobilnych wykorzystują Internet do znalezienie informacji o lokalnych firmach;
 • lokalne SEO potęguje sprzedaż, pomagając klientom znaleźć Twoją firmę, gdy szukają konkretnego produktu lub usługi w pobliskiej okolicy;
 • Twoja obecność w internecie pomaga Ci znaleźć się wyżej w rankingu wyszukiwarek;
 • Lokalne SEO zapewnia również duży zwrot z inwestycji, ponieważ nie marnujesz pieniędzy na reklamy;
 • znaczna część klientów ma duże zaufanie do recenzji internetowych.

WIesz już, jakie są korzyści lokalnego SEO. Pewnie zadajesz sobie teraz pytanie, jak zacząć?

Lista kroków do lokalnego SEO

Postępując zgodnie z tą listą zastosujesz skuteczna strategię SEO, która przynisie Ci rzesze nowych klintów.

Dobranie odpowiednie słów kluczowych

Pierwszym krokiem strategii lokalnego SEO jest podjęcie decyzji, odnośnie wykorzystania słów kluczowych, dla których chcesz pozycjonować.

Zastanów się nad najczęściej wyszukiwanymi hasłami, których klienci będą poszukiwać, aby odnaleźć Twoją usługę lub produkt. Dokładne badania to podstawa. Sprawdź jakie frazy najlepiej posłużą w Twoich treściach, gdyż są najczęściej poszukiwane w celu odpowiedzi na pytania dotyczące konkretnych usług.

Dowiedz się też, jaki sposób przekazywania informacji sprawi, że Twoja firma pojawi się na pierwszych miejscach listy wyników wyszukiwania dla pytań istotnych w Twojej branży.

Dostępnych jest wiele bezpłatnych narzędzi, które mogą Ci w tym pomóc, na przykład KeyWord Tool. Skorzystaj z nich, aby zebrać niezbędne dane, które posłużą Ci do stworzenia treści idealnie dopasowanych pod wyszukiwania użytkowników.

Optymalizacja witryny pod kątem tych słów kluczowych

Po określeniu najważniejszych słów kluczowych nadszedł czas, aby rozpocząć optymalizację witryny pod ich kątem. Dowiedz się, które strony Twojej witryny będą pojawiać się jako odpowiedzi na dane frazy

Upewnij się też, że optymalnie często używasz słów kluczowych w swoich treściach. Nie może być ich ani za dużo, ani za mało. Jak strategicznie podejść do kwestii operowania słowami kluczowymi? Poniższe wskazówki z pewnością Ci w tym pomogą.

 • strony oferujące Twoje usługi i produkty muszą być oryginalne i wiarygodne
 • napisz treść, która będzie dokładną odpowiedzią na pytania użytkowników
 • użyj słów kluczowych w strategicznych miejscach, takich jak adresy URL, tytuły, meta opisy i alt tagi obrazów.

Finalnie, upewnij się, że nie nadużywasz słów kluczowych, ale racjonalnie je rozmieszczasz. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia Google, który może ukarać Cię za przesadzanie z ilością najważniejszych fraz.

Zadbaj o linki

Nie czekaj, aż ludzie zaczną linkować Twoje strony w swoich treściach. Zadbaj o to sam. Jak uzyskać backlinki z innych witryn? Przede wszystkim skorzystaj z bezpłatnych list w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram, Reddit czy Youtube. Aktualizuj również informacje w swoich wizytówkach i upewnij się, że zawierają linki do Twoich stron. Zadbaj też o to, aby inni twórcy linkowali Twoje strony tylko wtedy, gdy rzeczywiście wspominają o Twojej marce. Możesz również zwrócić się do blogów i innych witryn z pytaniem o możliwość publikacji informacji o Tobie. Próbowanie nic nie kosztuje.

Korzystanie z Google Moja Firma

Każda firma ma dostęp do bezpłatnej strony Google Moja Firma. Zacznij od zaktualizowania informacji o swojej marce, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.

Dopiero wtedy możesz przystąpić do właściwej optymalizacji. Uzupełnij zdjęcia swojej firmy i jej pracowników koniecznie uwzględnij słowa kluczowe w ich opisach.

Zadbaj też o dokładność zawartych na stronie informacji. Prześledź dane takie jak nazwa, adres, adres mailowy, godzinu pracy, numer teleofnu i link do Twojej głównej strony, aby upewnić się, że wszystkie są aktualne, a Ty nie wprowadzasz w błąd swojego potencjalnego klienta.

Zadbaj o opinie klientów

Recenzje mają duży wpływ na pozycję Twoje strony w wyszukiwarce. Najbardziej polecane marki staną się tymi, które Google proponuje innym użytkownikom. Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie opinii klientów jest po prostu poproszenie o nie. Jeśli ktoś coś kupi lub skorzysta z Twoich usług, zachęć go do recenzji swojej marki i zaproponuj na przykład zniżkę na kolejne zakupy.

Wysoka jakość treści to podstawa!

Z pewnością już wiesz, że wysokiej jakości treści udostępniane na Twojej stronie to klucz do sukcesu. Regularne i spójne wpisy pomogą wyraźnie zwiększyć Twój udział w internetowym rynku i poprawić wizerunek marki.

Analizuj swoje wyniki

Możesz wykorzystać wiele bezpłatnych narzędzi do monitorowania swoich efektów. Zwróć uwagę na najważniejsze wskaźniki i wykorzystaj je podczas planowania kolejnych działań optymalizacyjnych. Kontrola to ważna sprawa – musisz wiedzieć, co warto kontynuować, a jaki element wymaga poprawy. Wiedza ta pozwoli Ci doskonalić swoją obecność w internecie i przyciągać nowych klientów.

Dostosuj witrynę do urządzeń mobilnych

Znaczna część użytkowników poszukuje informacji za pomocą urządzeń mobilnych. Ważną kwestia jest więc, abyś dostosował do tego swoje witryny. Korzystanie z nich musi być łatwe i przyjemne niezależnie od zastosowanego narzędzia.

Przeprowadź odpowiednie testy swojej strony, aby upewnić się, że działa tak dobrze, jak oczekujesz tego Ty i Twoi klienci. Zwróć uwagę na wszelkie opinie dotyczące problemów z jej funkcjonowaniem, takie jak szybkość ładowania czy łatwość użycia. Dobrze zaprojektowana strona internetowa może znacznie wzmocnić Twoją pozycję w sieci i wznieść Cię na szczyt wyników wyszukiwań.

Źródło: Александар Цветановић / pexels.com

Potrzebujesz więcej wskazówek?

Powyżej wymieniono najważniejsze porady, które powinieneś wykorzystać podczas optymalizacji strony pod kątem lokalnych wyszukiwań. Istnieje jednak wiele innych sposobów na osiągnięcie sukcesu. Być może potrzebujesz spersonalizowanych wskazówek dostosowanych do sytuacji, w której się znajdujesz. W tym celu koniecznie skontaktuj się z nami. Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania i dobierzemy strategię dopasowaną do Twoich potrzeb.

Udostępnij:
Ostatnie wpisy

  Twoja strona nie jest widoczna w wyszukiwarce? My wiemy jak to zmienić!
  Umów się na bezpłatną konsultację z naszym analitykiem SEO i dowiedz się, jak skutecznie pozycjonować swój biznes

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *

  Oceń tekst
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę

   Chcesz poznać
   ofertę?
   Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
   Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celu nawiązania ze mną kontaktu. Więcej w Polityce Prywatności.