Najważniejsze zasady makijażu no make up

Najważniejsze zasady makijażu no make up

W erze pandemii coraz większą popularność zdobywa makijaż no make up. Jest delikatny, zakrywa nasze niedoskonałości, a podkreśla atuty, ale… jakby go nie było. Podstawą jest dobór odpowiednich kosmetyków. O czym jeszcze należy pamiętać?

Magia chwili

Ten minimalistyczny makijaż powstaje nie tylko wtedy, gdy nie mamy czasu. Kobiety zaczynają wybierać go świadomie, ponieważ czują się w nim swobodnie i dobrze. Bez ciągłego poprawiania, spoglądania w lusterko, czy gdzieś nie dotknęłyśmy. 

Do popularności no make up przyczyniły się również gwiazdy, promując tę nowoczesną modę. Profesjonalny makijaż może zajmować dużo więcej czasu i kosmetyków, niż ten wykonany przez nas, niemniej i tak możemy poczuć się w nim piękne.

Naturalność

Co ciekawe, już każda kobieta ma zapewne wyrobione swoje codzienne triki makijażowe. Dobrze wie, gdzie znajdują się jej niedoskonałości i jak je zakryć, co należy wyeksponować w swojej twarzy, aby wyglądać zjawiskowo. W całej sztuce no make up chodzi właśnie o tę prostotę i naturalność. Ważną rolę odgrywają więc odpowiednie kosmetyki, ale także właściwa pielęgnacja cery.

Pielęgnacja cery

Podstawą makijażu no make up jest odpowiednia pielęgnacja cery. Dokładnie oczyszczona i intensywnie nawilżona skóra zaakcentuje swój świeży i wypoczęty wygląd. Dobrym rozwiązaniem będzie serum regenerujące i lekki krem z kwasem hialuronowym. Popularnym składnikiem staje się ostatnio śluz ślimaka, który skutecznie pomaga w osiągnięciu odpowiedniego efektu. 

O czym często się zapomina, ważny jest również właściwy demakijaż, a także regularnie stosowanie odpowiednich maseczek oraz masażu twarzy, aby uelastycznić i odprężyć cerę.

Fot. EKATERINA BOLOVTSOVA/PEXELS

Dobre nawilżenie to podstawa!

Cera twarzy ma być przede wszystkim gładka i dobrze nawilżona, to połowa sukcesu. Wyłącznie na zadbanej i nawilżonej skórze dalsze kosmetyki, a więc korektory, podkłady i pudry, będą się odpowiednio prezentować. Źle nawilżona cera będzie dodatkowo wysuszała się pod kosmetykami, co nie będzie dobrze wyglądać.

Stonowane odcienie

Aby nie uzyskać efektu odwrotnego od zamierzonego, musimy odpowiednio dopasować odcienie kosmetyków do swojej karnacji. W no make up stawia się na neutralne tony, zarówno podkładów, korektorów, jak i kremów BB. Do powiek stosujemy ciepłe barwy cieni. Jeżeli możemy pozwolić sobie na malowanie ust (maseczka), wybierajmy szminki w kolorze nude. W innych przypadkach pozostaje zwykła pomadka ochronna.

Krok po kroku

Pod dolną powieką nakładamy korektor, aby rozświetlić całą twarz. Jeżeli skóra ma nierówności, przebarwienia czy inne niedoskonałości, korygujemy je podkładem lub pudrem. Świetnie w ujednoliceniu kolorytu sprawdza się również fluid nakładany gąbeczką.

Drobne zmiany zakrywamy korektorem. Warto również podkreślić kości policzkowe delikatnym różem, to sprawia, że wyglądamy młodo i zdrowo. Na koniec nie zapominajmy o podkreśleniu brwi oraz dobrym wytuszowaniu rzęs.

Może coś jeszcze?

Świetnym wykończeniem makijażu no make up może być również rozświetlacz, który dyskretnie podkreśli zdrowy i zadbany wygląd skóry, doda nam blasku. Jeżeli chcemy trochę mocniej podkreślić swój look, możemy także dodać więcej cienia do powiek, trzymając się jednak klasycznie ciepłej tonacji.

Prostota i piękno

Wyzywający i mocny makijaż pozostawiamy na wielkie popandemiczne wyjścia, gdy porzucimy już maseczki. Makijaż no make up wydobywa z nas to, co naturalne, bez sztuczności i udziwnień. Idealnie pasuje do każdej kobiety i nie wymaga wielkich nakładów czasu czy pieniędzy. Nic więc dziwnego, że nie traci na swojej popularności, a wręcz przeciwnie – z dnia na dzień zdobywa coraz to nowe fanki.

Fot. Anthony Shkraba/Pexels

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *