Najciekawsze podcasty o modzie w języku angielskim

Najciekawsze podcasty o modzie w języku angielskim

Interesujące programy dotyczą nie tylko aktualnych trendów w modzie, ale także nieznanych ciekawostek i historii rozwoju mody na przestrzeni wieków.

„Dressed: The history of fashion”: Historia mody

Podcast prowadzą April Calahan i Cassidy Zachary, które opowiadają o modzie w kontekście historycznym, kulturowym i społecznym. Zmiany zachodzące na przestrzeni lat ukształtowały aktualne trendy, a autorki programu pokazują jak do tego doszło i jak zmieniało się poczucie mody przez wieki.

„The Business of Fashion”

Program stworzony przez Imrana Ameda doczekał się tak dużej rozpoznawalności i popularności, że w świecie mody stał się jednym z najczęściej cytowanych źródeł biznesowych i finansowych analiz marek. Do udziału w podcastach zapraszani są rozmaici goście, którzy dzielą się swoją wiedzą oraz latami doświadczeń pracy w międzynarodowej branży modowej.

„The Wardrobe Crisis”: Kryzys i innowacja 

Podcast powstał z inicjatywy australijskiej dziennikarki, producentki filmowej i prezenterki z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży modowej. Aktualnie Clare Press pełni stanowisko redaktorki do spraw zrównoważonej mody w australijskiej edycji magazynu modowego “Vogue”. W programie można dowiedzieć wie o negatywnych skutkach oddziaływania mody na środowisko i kondycję planety oraz innowacyjnych rozwiązań, które pomogą zmniejszyć ten problem. Pod koniec czerwca rozpoczęła się 6 seria programu.

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *