Pomysły na naturalne kosmetyki. Co polecają instagramerki?

Pomysły na naturalne kosmetyki. Co polecają instagramerki?

Skład sklepowych kosmetyków często nie satysfakcjonuje wymagających klientów. Ekologiczne sposoby na zdrowe preparaty pozwalają na samodzielne tworzenie własnych kosmetyków w domowych warunkach. Oto kilka najciekawszych przepisów.

Kule do kąpieli

Do wykonania kuli potrzebne będą soda spożywcza, sól do kąpieli oraz olejki zapachowe. Przydadzą się również ususzone kwiaty lub ulubione zioła, które dodadzą kuli niepowtarzalny wygląd. Do uformowania kul można użyć silikonowych form do wypieku, pozostałych plastikowych opakowań lub pudełko do robienia kostek lodu. Wyrobiona masa powinna wystarczyć na około 20 kostek albo 4 duże kule. Pełen przepis poniżej.

Lawendowy peeling

Naturalny kosmetyk złuszczający nadmiar naskórka to podstawowy element wyposażenia kosmetyczki każdej kobiety. Domowy peeling świetnie sprawdzi się na skórze nie tylko twarzy, ale także całego ciała. Na liście składników musi znaleźć się olej kokosowy, brązowy cukier, olejek eteryczny i suszone kwiaty lawendy.

Odżywczy szampon kokosowy

Samodzielnie wykonany szampon powinien zostać zużyty w ciągu miesiąca i być mieszany przed każdym użyciem. Do jego wykonania potrzebne jest mleko kokosowe, mydło kastylijskie, płynna witamina E, olejek eteryczny oraz oliwa z oliwek. Ekologiczny szampon zregeneruje zniszczone włosy, wzmocni ich strukturę i nawilży skórę głowy.

Fot. silviarita/Pixabay

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *