Międzynarodowe usługi SEO – na co zwrócić uwagę?

Autor:
Boo
Data publikacji:
Kategoria:
Pozycjonowanie
Międzynarodowe usługi SEO – na co zwrócić uwagę?

fauxels / pexels.com

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek to bardzo szybko rozwijająca się technika. Małe firmy często wybierają lokalne usługi SEO, podczas większe korzystają z międzynarodowych agencji, których kompleksowe działania wykraczają poza granice państwa.

Konsultanci muszą śledzić wyniki swoich działań na stronach internetowych klientów. Informacje te mają kluczowe znaczenie, gdyż pokazują, czy zastosowana strategia jest skuteczna i przynosi pożądane efekty.

Jakie jeszcze obowiązki ma międzynarodowy konsultant SEO i co możesz dzięki niemu zyskać? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu, ale najpierw należy omówić podstawy.

Międzynarodowe SEO - co to takiego?

Międzynarodowe SEO odnosi się do wszystkich działań mających na celu poprawę widoczności witryn w wyszukiwarkach w różnych krajach. Obejmuje to między innymi techniczne dostosowania SEO, lokalizację treści i budowanie linków w różnych językach. Kompetencje te sprawiają, że międzynarodowe agencje coraz częściej wybierane są przez firmy, które chcą kierować swój przekaz na wszystkie strony świata.

Czym zajmuje się międzynarodowy konsultant SEO?

Lokalni i międzynarodowi konsultanci SEO wykonują bardzo podobne zadania, ci drudzy muszą jednak wybierać bardziej szczegółowe i złożone strategie, które dostosowane są do konkretnych regionów o różnych językach

Międzynarodowi konsultanci SEO angażują do pracy wykwalifikowanych specjalistów z każdej dziedziny, aby wyniki ich pracy były jak najlepsze.

Dla przykładu, badanie słów kluczowych jest jednym z najważniejszych aspektów każdej strategii SEO. Międzynarodowy konsultant inwestuje jeszcze więcej czasu w dokładne wyszukiwanie setek najodpowiedniejszych pytań, podczas gdy przypadku lokalnej strategii wystarczy kilka słów kluczowych

Międzynarodowi konsultanci SEO są również odpowiedzialni za tworzenie treści strony internetowej firmy na podstawie zapytań, które wcześniej zidentyfikowali w badaniu słów kluczowych.

Przy założeniu że firma chce uwzględniać różne języki, konsultant SEO musi zatrudnić najlepszych content writerów, którzy biegle posługują się tymi językami. To bardzo odpowiedzialne zadanie.

Wyżej opisano tylko część z obowiązków międzynarodowej agencji SEO. W rzeczywistości działa ona na szeregu innych obszarów i zajmuje się wieloma innymi czynnościami związanymi z optymalizacją stron internetowych.

Jakie usługi oferuje międzynarodowa agencja SEO?

Wiele metod optymalizacyjnych wymaga zaangażowania zarówno agencji SEO, jak i właściciela strony internetowej. Dzięki takiej współpracy konsultant jest w stanie zdobyć wiele niezbędnych informacji, które potem z powodzeniem wykorzysta w swojej strategii.

Oto kilka z nich:

 • analiza słów kluczowych

  Konsultanci SEO przeprowadzają dokładne badania słów kluczowych, które następnie uwzględniają w swojej strategii optymalizacji wszystkich Twoich stron i treści.

 • linkbuilding

  Dobra strategia linków zwrotnych to podstawa działania międzynarodowego konsultanta SEO. Wysokiej jakości backlinki to ważny element, który wpływa na pozycję Twojej strony w wyszukiwarce.

 • promowanie w mediach społecznościowych

  Promocja witryny w mediach społecznościowych to kolejny ważny element SEO. Każda marka powinna udzielać się na wielu popularnych platformach, regularnie publikować posty i angażować użytkowników, aby szybko stali się potencjalnymi klientami.

 • odpowiednia struktura strony internetowej

  Dobrze zaprojektowana strona to coś, na co użytkownik zwraca szczególną uwagę. WItryna musi być czytelna, łatwa w nawigacji i komfortowa w użytkowaniu, aby odbiorca chciał do niej wracać jak najczęściej.

Źródło: Andrea Piacquadio / pexels.com

Wybór międzynarodowej agencji - na co zwrócić uwagę?

Wybór najlepszej firmy SEO to trudne zadanie. Masz do dyspozycji wiele różnych form współpracy: od indywidualnych konsultantów do profesjonalnych agencji. Ich wspólną cechą jest wieloletnie doświadczenie i indywidualne podejście do klienta, więc nie musisz martwić się o wyniki tej współpracy.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze swojego pomocnika?

 • doświadczenie

Każdy może założyć firmę i nazywać się ekspertem. Tym, co wyróżni Cię spośród rzekomych specjalistów, będą lata doświadczenia.

 • rozległa wiedza na temat SEO

Istnieją trzy rodzaje SEO, a mianowicie SEO techniczne, on-site i off-site. Najlepszy konsultant powinien zrozumieć, jak działa każde z nich i jak zastosować je w strategii optymalizacji Twojej strony

 • świadomość zasad marketingu

Wiedza ta skupia się na osiągnięciu pożądanych wyników w wyszukiwarkach.

Agencja SEO powinna wziąć pod uwagę preferencje użytkowników i to, co będzie kierować ruch do Twojej witryny. Umiejętność odpowiedniego reklamowania treści w internecie to klucz do sukcesu.

 • doświadczenie w korzystaniu z narzędzi SEO

Konsultanci SEO zwykle używają kilku istotnych narzędzi służących do optymalizacji treści. Wybrany przez Ciebie specjalista musi wiedzieć, nie tylko jak z nich skorzystać, ale też jak zastosować je, by pomogły rozwiązać Twoje indywidualne problemy.

 • umiejętności komunikacyjne

Wbrew pozorom jest to naprawdę ważne. Z pewnością nie chcesz współpracować z osobą, która nie ma zdolności komunikacyjnych i nie konsultuje z Tobą swoich poczynań.

Twój zespół SEO powinien przedstawić Ci propozycje zmian, omówić ich przewidywane efekty i zapytać Cię o zgodę na ich wdrożenie. Z pewnością nie trzeba wspominać, że cały proces powinien przebiegać w naturalnej i pełnej szacunku atmosferze.

Specjalista powinien wiedzieć, że każdy klient ma różne potrzeby, więc każdy wymaga też innego podejścia.

Komu może przydać się współpraca z międzynarodową agencją SEO?

Międzynarodowi konsultanci SEO skupiają się na firmach, którym zależy na rozprzestrzenianiu swojej marki na arenie międzynarodowej lub tych, które mają swoje siedziby w różnych krajach

Nie zawsze są to bardzo popularne marki, choć stanowią większość klientów tego typu agencji. Czynnikiem warunkującym potrzebę skorzystania z usług międzynarodowego konsultanta jest chęć promowania swoich treści za granicą.

Optymalizacja treści pod kątem międzynarodowych wyszukiwań to bardzo złożony proces, więc firma, z którą zdecydujesz się współpracować, powinna rozumieć odmienne rynki i preferencje mieszkańców różnych regionów, szczególnie tych, w których Twoja marka ma zamiar się rozwijać. Poświęć więc trochę czasu na wybór odpowiedniego zespołu, który pozwoli Ci uzyskać efekty, o których Ci się nawet nie śniło.

Udostępnij:
Ostatnie wpisy

  Twoja strona nie jest widoczna w wyszukiwarce? My wiemy jak to zmienić!
  Umów się na bezpłatną konsultację z naszym analitykiem SEO i dowiedz się, jak skutecznie pozycjonować swój biznes

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *

  Oceń tekst
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę

   Chcesz poznać
   ofertę?
   Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
   Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celu nawiązania ze mną kontaktu. Więcej w Polityce Prywatności.