Mapowanie słów kluczowych jako skuteczna strategia SEO

Autor:
Boo
Data publikacji:
Kategoria:
Pozycjonowanie
Mapowanie słów kluczowych jako skuteczna strategia SEO

Karolina Grabowska / pexels.com

Każdy właściciel strony internetowej chce, aby jego witryna była widoczna w pierwszej kolejności przez użytkownika. Źle dzieje się wtedy, kiedy odbiorca zwyczajnie nie potrafi Ciebie znaleźć. Jest to największy problem każdej firmy, która chce poprawić SEO witryny. Niestety często może być trudno rozpocząć swoje działania marketingowe, dlatego postaramy się przybliżyć Ci trochę bardziej termin mapowania słów kluczowych.

Mapowanie słów kluczowych polega na dopasowaniu konkretnych fraz, które są stosowane przez użytkowników do stron w Twojej witrynie. Zanim jednak przejdziesz do mapowania słów kluczowych, najlepiej przeprowadzić najpierw analizę tych słów.

Dlaczego mapowanie słów kluczowych się opłaca?

Twoja strategia marketingowa bez odpowiedniego podejścia do mapowania słów kluczowych, nie będzie miała sensu. Zanim wyznaczysz cele swojej kampanii pod kątem SEO, najpierw wybierz odpowiednie frazy, na które chcesz kierować reklamy oraz zastanów się nad tym, gdzie chcesz pozycjonować swoje treści i ile chcesz osiągnąć wyświetleń na stronie. Dopiero wtedy będziesz mógł lepiej określić oczekiwania względem swojej kampanii SEO, a także wdrożyć konkretne działania marketingowe.

Mapowanie słów kluczowych pomoże wyszukiwarkom lepiej zrozumieć Twoją stronę internetową.

Jak właściwie wybrać słowa kluczowe?

Istnieje kilka głównych zasad, o których należy pamiętać podczas wyboru odpowiednich słów kluczowych. Musisz pamiętać, że dobrze dobrane słowa kluczowe uwzględniają konkretny cel, wysoką liczbę wyszukiwań oraz zdolność Twojej witryny do wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania.

Powinieneś przeprowadzić kompleksowe i bardzo dokładne badania słów kluczowych, aby przygotować się do najlepszych możliwych możliwości mapowania. Upewnij się, że zapoznałeś się ze wszystkimi hasłami, na które są kierowani Twoi konkurenci, bądź także otwarty na wyrażenia, których sam możesz nie używać, ale okazują się szczególnie ważne dla innych użytkowników.

Jest to szczególnie ważne, kiedy wprowadzasz nowe produkty na rynek. Jeśli nikt nie słyszał o tym, co sprzedajesz, musisz wykazać się kreatywnością i wyszukać takie słowa kluczowe, które są używane przez potencjalnych klientów. Mówiąc inaczej, musisz starać się rozwiązywać problemy odbiorców, a przy tym umieszczać swój nowy produkt lub usługę. Możesz analizować intencję wyszukiwania użytkowników i przypisywać do nich konkretne słowa kluczowe w swoich treściach na stronie WWW.

Źródło: cottonbro / pexels.com

Mapowanie słów kluczowych - jak to zrobić?

Gdy zaczniesz tworzyć już mapę słów kluczowych, zacznij od stron znajdujących się aktualnie w Twojej witrynie. Musisz być świadomy swoich treści w witrynie, ponieważ tylko wtedy możesz zastosować odpowiednie słowa kluczowe i pozbyć się zbędnego bałaganu na stronie.

Najlepiej, jak na samym początku swojej przygody z mapowaniem odpowiesz sobie na następujące pytania:

 • Co chcę przekazać swoją stroną innym?
 • W jaki sposób użytkownicy znajdują moją witrynę?

Z pewnością te dwa pytania pomogą ci zawęzić grono słów kluczowych w Twoich badaniach i dopasują je do treści strony. Użyj tych fraz, aby skutecznie napisać tag tytułowy, nagłówki i opisy dla każdej strony.

Warto również stale analizować swoją konkurencję. Zobaczysz wtedy, co mogłeś pominąć w swojej strategii oraz co warto dodać. Z pewnością pozwoli Ci się to wyróżnić w branży i przyciągnąć klientów do siebie.

Jak mapowanie wpływa na kampanię?

Celem mapowania jest uporządkowanie słów kluczowych wyszukiwanych przez użytkowników Internetu i umieszczenie ich w swoich treściach na stronie WWW w taki sposób, aby mogli znaleźć Twoją witrynę. Pomaga to z pewnością również wypełnić puste miejsce witryny oraz znaleźć pomysł na artykuł blogowy. Kiedy już masz prawidłowo napisaną treść, to ponowne uporządkowanie strony może zająć algorytmom Google od kilku dni do nawet kilku tygodni.

Kiedy już roboty wyszukiwarki zaindeksują Twoje treści, będziesz mógł sprawdzić swoje rankingi dla tych słów kluczowych w narzędziach do mapowania słów kluczowych, takich jak Google Webmaster Tools. Zobaczysz, które słowa kluczowe są w stanie od razu wpłynąć na wysoką pozycję w rankingu wyników wyszukiwania, a które wymagają na to więcej czasu.

Pamiętaj, że po przeprowadzeniu dokładnych badań i zastosowaniu mapy słów kluczowych w witrynie określisz swoją główną strategię SEO. Wtedy nowe możliwości słów kluczowych i obecne rankingi pomogą ustrukturyzować bieżącą strategię treści, która wspiera Twoją kampanię SEO.

Podsumowanie

Jak mogłeś zauważyć, mapowanie słów kluczowych jest ważne w każdej strategii SEO. Jeżeli jeszcze nie wdrożyłeś tych działań w swojej firmie, może czas to zmienić? Pamiętaj, że mapowanie zbliża Twoją stronę internetową do sukcesu, dlatego nie możesz tego bagatelizować. Jeżeli nadal nie wiesz, jak stworzyć swoją mapę słów kluczowych, to może warto poprosić o pomoc doświadczony zespół ekspertów SEO? Oni z pewnością będą wiedzieli, jak Ci pomóc!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu internetowego, skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO! Czekamy na Ciebie!

Udostępnij:
Ostatnie wpisy

  Twoja strona nie jest widoczna w wyszukiwarce? My wiemy jak to zmienić!
  Umów się na bezpłatną konsultację z naszym analitykiem SEO i dowiedz się, jak skutecznie pozycjonować swój biznes

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *

  Oceń tekst
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę

   Chcesz poznać
   ofertę?
   Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
   Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celu nawiązania ze mną kontaktu. Więcej w Polityce Prywatności.