Debata "Kobiety w Nauce" już 25 marca!

Debata "Kobiety w Nauce" już 25 marca!

W konferencji wezmą udział wybitne ekspertki i naukowczynie, które opowiedzą o pozycji kobiet we współczesnym świecie akademickim.

Debatę zaplanowano na kolejny czwartek o godzinie 18:00. Udział w konferencji jest bezpłatny,a spotkanie będzie się odbywać za pomocą platformy Google Meet. W panelu dyskusyjnym wezmą udział archeolożka Prof. Dr Hab. Ewdosia Papuci-Władyka, posłanka Barbara Nowacka oraz dr hab. Marta Du Vall medioznawczyni, politolożka i aktywistka społeczna. W czasie spotkania zostaną poruszone takie tematy, jak seksizm w nauce, wpływ pandemii na rozwój naukowy kobiet, macierzyństwo w życiu naukowczyni czy najpoważniejsze nierówności między kobietami a mężczyznami w nauce.

Wynagrodzenie naukowców

Punktem wyjścia do dyskusji na temat nierówności płacowych w świecie nauki będzie nie tylko doświadczenie zaproszonych ekspertek, ale także przeprowadzone niedawno badanie dr Konrada Kulikowskiego. Wyniki jego pracy wykazały, że określenie poziomu różnicy w wynagrodzeniu jest wyjątkowo trudne ponieważ naukowcy zarabiają z kilku źródeł jednocześnie. Analizę dr Kulikowskiego można przeczytać w załączonym poście.

Fot.  Andrea Piacquadio/Pexels

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *