Jak korzystać z SEO, aby było to opłacalne?

Autor:
Boo
Data publikacji:
Kategoria:
Pozycjonowanie
Jak korzystać z SEO, aby było to opłacalne?

Tumisu/pixabay.com

Gdy klient jest bardzo zaangażowany w życie Twojej firmy, może zostawić pozytywną recenzję w Twoim profilu Google. Jednak czy to oznacza, że wrócą oni do Ciebie w przyszłości? Konkurencja dla Twojej firmy jest duża i klienci mają do wyboru wiele opcji, dlatego co zrobić, aby ich przy sobie zatrzymać i powracali do Twojej strony jak boomerang? Wypróbuj te proste strategie optymalizacji pod kątem SEO!

Bądź zawsze w kontakcie z klientami!

Najlepiej jest założyć, że klienci nie będą Cię pamiętać następnym razem, gdy będą potrzebować Twoich produktów lub usług. Dlatego Ty pamiętaj o nich!

Budowanie stałej relacji ze starym klientem jest o wiele ważniejsze niż ciągłe poszukiwanie następnego nowego klienta. Jeśli nie masz na to czasu, pozwól zespołowi doświadczonych marketingowców pracować nad tym, aby Twoja firma pozostała w kontakcie z byłymi klientami, a prowadzenie biznesu stanie się łatwe i przyjemne. Jakie są więc najlepsze sposoby na pozostanie z klientem w kontakcie?

 • Newsletter
 • Jeśli klient zapisał się do Twojego newslettera, prawdopodobnie przekazał informacje kontaktowe zawierające jego adres e-mail. Jeśli Twoja firma tworzy comiesięczne biuletyny z najnowszymi informacjami branżowymi, wysyłaj je na listę e-mailową, aby klienci mogli zawsze być na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami.

  • Media społecznościowe
  • Spróbuj aktywnie odpowiadać na komentarze i aktualizuj na bieżąco swoje posty w mediach społecznościowych. Są to proste sposoby na przypomnienie klientom, że nadal jesteś w pobliżu i oferujesz swoje usługi.

   • Motywacje/zachęty
   • Jeśli Twoja firma oferuje zniżkę na swoje usługi, upewnij się, że byli klienci są pierwszymi, którzy się o niej dowiedzą. Jeśli pokażesz, że o nich pamiętasz, to poczuję, że są dla Ciebie nadal ważni i traktujesz ich priorytetowo. Jest to strategia, która przydaje się, aby klient wrócił do Twojej strony internetowej wtedy, kiedy będzie tego potrzebował.

    • Coroczne przypomnienia
    • Jeśli prowadzisz swoją stację kontroli pojazdów lub świadczysz usługi hydrauliczne, to Twoi klienci mogą mieć roczne potrzeby. Kiedy zbliża się ich “rocznica” kontaktu z Twoją firmą, skontaktuj się z najnowszą ofertą lub przypomnieniem, że być może nadszedł czas, aby wezwać pomoc.

    Zajmij się publikowaniem odpowiednich treści!

    Jeśli zauważyłeś w swojej firmie problem z bezpośrednim dotarciem do odbiorców, postaw na nowe i unikalne treści, aby pozostać w centrum uwagi. Postaraj się dobrze zbadać słowa kluczowe i aktualne branżowe trendy, a pozwoli Ci to stworzyć unikalne treści, które Google uzna za istotne i pozwoli Twojej stronie internetowej wznieść się wyżej w wynikach wyszukiwania.

    Jeśli nie masz czasu na śledzenie, czego szukają Twoi klienci i pisanie treści, rozumiemy to! Tworzenie treści to praca sama w sobie. Pozwól więc wykwalifikowanym osobą zająć się marketingiem Twojej marki. Sprawią oni, że Twoja witryna pojawi się w wynikach wyszukiwania, gdy Twoi klienci będą potrzebować produktów, które oferujesz na swojej stronie!

    Spróbuj się wyróżnić na tle konkurencji!

    Niektóre taktyki SEO, mogą sprawić, że Twoja firma będzie wysoko widoczna w wynikach wyszukiwania. Jest to idealna strategia, aby pomóc Twojej firmie zaistnieć w konkurencyjnym rankingu! Postaraj się regularnie używać nazwy marki w treściach, które będą widoczne na Twojej stronie internetowej oraz pamiętaj o interakcjach w mediach społecznościowych, pozwoli to na większą świadomość Twojej marki w świecie online. Harmonogram to podstawa, dlatego staraj się publikować swoje treści o stałych porach dnia, będzie to skutkowało większym zaangażowaniem i zaufaniem ze strony odbiorców.


    Źródło: cottonbro/pexels.com

    Staraj się podążać za modą!

    Branże i trendy ulegają ciągłym zmianom i Twoja firma powinna się zmieniać wraz z nimi. Kiedy klient ma konkretną potrzebę i nie może zaspokoić jej w Twojej firmie, ponieważ nie posiadasz tych pożądanych produktów, przejdzie do konkurencji. Dlatego pamiętaj o monitorowaniu rynku i reagowaniu na zmiany!

    Dzięki nowym produktom pojawia się możliwość udostępniania zmian za pośrednictwem takich dróg, jak blog, czy media społecznościowe. Dlatego upewnienie się, że Twoja marka pozostaje nadal ważna dla odbiorców, pozwala jej stale rozwijać się, a co za tym idzie wzrost zainteresowania odbiorców oraz wyższa pozycja w wynikach wyszukiwania. Jednym z najbardziej oczywistych znaków, że nadszedł czas na odświeżenie swojego asortymentu w firmie, jest to, że Twoja witryna zaczyna tracić wyświetlenia oraz obroty na rzecz konkurentów, którzy oferują produkty, które nie znajdują się w Twoim obecnym sklepie internetowym.

    Jednak, zamiast czekać na porażkę, zawsze możesz zmienić swoje usługi we właściwym czasie, dlatego staraj się być zawsze na bieżąco z tym, co robią Twoi konkurenci, reaguj na to, o co prosi Twoja grupa docelowa w mediach społecznościowych, przeprowadzaj regularne badania słów kluczowych, aby dowiedzieć się, jakie aktualne trendy pojawiają się i pozostają popularne. Nie zapominaj również o ułatwieniu kontaktu z Twoją firmą. Spraw, aby przyciski kontaktowe były łatwo dostępne, a wezwania do działania tak proste, jak tylko możliwe. Gdy umożliwisz swoim klientom szansę na szybki powrót do Twojej firmy, upewnij się, że potrafisz reagować na wszelkie ich działania komunikacyjne.

    Podsumowanie

    Niezależnie od tego, czy chcesz pozyskać nowych klientów, czy też walczysz o przywrócenie byłych klientów, nasz zespół pomoże Ci w tym.

    Jesteśmy ekspertami od marketingu internetowego, którzy wykorzystują tworzenie treści, płatne reklamy i taktyki mediów społecznościowych, aby zwiększyć obecność Twojej marki w wynikach wyszukiwania.

    Chcielibyśmy Cię poznać i pokazać, jak możemy wzmocnić strategię SEO Twojej marki! Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na bezpłatną konsultację z członkiem naszego zespołu!

Udostępnij:
Ostatnie wpisy

  Twoja strona nie jest widoczna w wyszukiwarce? My wiemy jak to zmienić!
  Umów się na bezpłatną konsultację z naszym analitykiem SEO i dowiedz się, jak skutecznie pozycjonować swój biznes

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *

  Oceń tekst
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę

   Chcesz poznać
   ofertę?
   Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
   Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celu nawiązania ze mną kontaktu. Więcej w Polityce Prywatności.