Czego możemy spodziewać się po Xiaomi Mi Band 5?

Czego możemy spodziewać się po Xiaomi Mi Band 5?

Masz problem z motywowaniem się do treningów lub do wykonywania określonych zadań? W takim razie potrzebujesz inteligentnej opaski Xiaomi Mi Band 5. To już piąta generacja tego sprawdzonego urządzenia, które lada chwila pojawi się w sprzedaży. Pozostaje więc, czego można się po nim spodziewać?

Inteligentna opaska Xiaomi Mi Band 5 to świetna propozycja dla osób, które regularnie uprawiają sport i chcą na bieżąco kontrolować swoje parametry. Dzięki temu jakość ćwiczeń może być o wiele lepsza, a co najważniejsza – trening będzie skuteczniejszy. Ten sprzęt to również świetny gadżet dla osób, które uwielbiają nowinki. Dzięki Xiaomi Mi Band 5 można zmierzyć jakość snu, ilość kroków, tętno, czy sprawdzić pogodę. Nie trzeba brać do ręki smartfona, a jedynie podnieść rękę. Na pewno doceni to wiele osób.

Xiaomi Mi Band 5. Premiera lada chwila

Obecnie inteligentna opaska Xiaomi Mi Band 5 jest dostępna w Chinach, ale producent bardzo szybko wprowadza swoje urządzenia na kolejne rynki. Niewykluczone, że już w lipcu lub sierpniu 2020 roku sprzęt będzie dostępny w sprzedaży w Polsce. Cena powinna oscylować w okolicy 150-200 zł.

Xiaomi Mi Band 5. Na co może liczyć użytkownik?

Xiaomi Mi Band 5 to inteligentna opaska, która wyróżnia się bardzo dobrym współczynnikiem ceny do jakości wykonania oraz funkcjonalności. W tej cenie to naprawdę sprzęt godny polecenia. Czego możemy się spodziewać w praktyce?

Funkcjonalny ekran

Najnowsza generacja Mi Band jest wyposażona w 1,1-calowy wyświetlacz wykonany w technologii AMOLED o rozdzielczości 126×294 piksele. Jasność to aż 450 nitów. Wszystkie informacje wyświetlane na tym ekranie będą na pewno czytelne i wyraziste.

Konstrukcja odporna na wodę

Trening podczas opadów deszczu, czy w basenie lub jeziorze niestraszny jest tej opasce. Spokojnie wytrzyma zanurzenie do 50 metrów. To bardzo wygodne w praktyce, ponieważ jeden trening będzie zapisany w jednym urządzeniu, bez konieczności zmiany, np. kiedy z roweru przejdziemy do wody.

Coś dla kobiet: monitorowanie cyklu menstruacyjnego

Ta funkcjonalność na pewno ucieszy płeć piękną. Opaska Xiaomi Mi Band 5 będzie umożliwiała monitorowanie cyklu menstruacyjnego. Dla kobiet to na pewno ważna i przydatna informacja.

11 rodzajów treningu

Poprzednia generacja inteligentnej opaski rozpoznawała 6 rodzajów treningu, a Xiaomi MI Band 5 już… 11! Jest to zdecydowana poprawa.

Poprawione monitorowanie snu

Każda inteligentna opaska Xiaomi oferuje monitorowanie jakości snu, lecz ta funkcja jest stale rozwijana przez inżynierów producenta. W Mi Band 5 ma pojawić się lepsze wykrywanie popołudniowych drzemek.

Aktywne monitorowanie pulsu

Opaski Mi Band oferują monitorowanie pulsu od kilku generacji, ale w najnowszej zostanie wprowadzona opcja, która powinna zainteresować osoby chore. Xiaomi Mi Band 5 ma ostrzegać użytkownika w razie wykrycia nieprawidłowości.

Bateria z czasem pracy do 20 dni

Xiaomi Mi Band 5 jest wyposażona w akumulator o pojemności 125 mAh. Według producenta opaska powinna działać na jednym ładowaniu aż 14 – 20 dni. Oczywiście wszystko zależy od stopnia wykorzystywania funkcji dostępnych w Mi Band 5. Czas ładowania do 100% wynosi maksymalnie 2 godziny.

Czy Xiaomi Mi Band 5 będzie wspierał NFC?

Xiaomi Mi Band 5 w globalnej wersji na pewno będzie wyposażone w moduł NFC, który umożliwi przeprowadzenie płatności zbliżeniowych. W Chinach taka funkcja będzie działać. Czy na europejskich rynkach również? Niestety trzeba czekać do czasu premiery w europejskim kraju. NFC wraz z płatnościami zbliżeniowymi w opasce to naprawdę wygodne rozwiązanie. Zakocha się w nim każdy, kto chociaż raz skorzysta.

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *