Poznaj te zalety puf w mieszkaniu

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Poznaj te zalety puf w mieszkaniu

Marat Gilyadzinov/unsplash.com

Pufy to meble wypoczynkowe o wielofunkcyjnym zastosowaniu, które sprawdzają się w aranżacji niemal każdego pomieszczenia. Przede wszystkim służą wypoczynkowi po ciężkim dniu, ale mają też znacznie więcej zalet. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co jeszcze mają do zaoferowania.

Pufa z blatem

Jeśli pragniesz nadać wnętrzu lekkości i je optycznie powiększyć, to pufa może być dobrym wyborem. Warte szczególnej uwagi są siedziska ze szklanym i drewnianym blatem, które mogą pełnić zarówno rolę podnóżka, jak i dodatkowego stolika kawowego w mieszkaniu. Pufę z blatem można postawić przy fotelu, żeby mieć gdzie odstawić kubek, a w razie potrzeby ściągnąć nakładkę i stworzyć dodatkowe miejsce do siedzenia. To rozwiązanie dobrze sprawdzi się w kawalerce i mieszkaniach typu studio.

Mebel do przechowywania

Należy pamiętać o tym, że pufa to nie tylko ozdoba wnętrza, ale też funkcjonalny mebel. Jeśli potrzebujesz dodatkowego miejsca na przechowywanie, np. butów czy pościeli, to pufa ze schowkiem dobrze się do tego nada. Pufy są lekkimi meblami, dzięki czemu nie będzie problemu, żeby przenieść je do innego pomieszczenia. Warto rozsądnie gospodarować przestrzenią i wykorzystywać rozwiązania tego typu, żeby ułatwić sobie organizację i zachować porządek w domu.

Pufa w roli wygodnego podnóżka

Nie musisz dokupować do fotela specjalnego podnóżka, jeśli masz w domu pufę. Możesz wygodnie się ułożyć i pozwolić odpocząć stopom po ciężkim dniu. W tym celu dobrze sprawdzi się pufa okrągła. Dzięki niewielkim rozmiarom możesz łatwo ją schować, kiedy nie będzie już potrzebna albo zabrać ją ze sobą na wyjazd. Okrągłe pufy ułatwiają przyjęcie wygodnej pozycji podczas czytania, oglądania filmu czy oddawania się medytacji.

Siedzisko do przedpokoju

Ten rodzaj mebla dobrze sprawdzi się w korytarzu, żeby móc na nim usiąść i spokojnie nałożyć czy ściągnąć obuwie. Może być też przydatny do dokładania zakupów albo torebki po wejściu do mieszkania. Pufy z oparciem mogą być szczególnie pomocne, jeśli wśród naszych gości zdarzają się osoby starsze, które mają problemy z kręgosłupem. Ze względu na swój niewielki rozmiar pufa do przedpokoju nie zabiera cennej przestrzeni i jest łatwa w aranżacji.

Fotel do dziecięcego pokoju

Dzieci kochają pufy, bo mogą się na nich bawić, zdrzemnąć czy oglądać bajki. Pufy dziecięce występują w wielu kolorach i kształtach, dzięki czemu każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Młodzi fani sportu często wybierają siedziska w kształcie piłki nożnej. Pufy nie mają stelaża ani żadnych twardych czy ostrych krawędzi, które mogłyby być zagrożeniem dla dzieci. Do tego są lekkie, łatwe w transporcie i dopasowują się do kształtu ciała.

Produkty przeznaczone dla dzieci są przebadane pod kątem wywoływania alergii czy podrażnień skóry, więc nie należy się tego bać. Przy zakupie pufy upewnij się, że model posiada wszystkie atesty. Wybierając obicie, warto zwracać uwagę na to, aby materiał był łatwy w czyszczeniu. Fotele wykonane z pluszu i poliestru mają zwykle ściągany pokrowiec, który można wyprać w pralce. Z kolei pufy z obiciem z ekoskóry należy przecierać mokrą ściereczką.

Stylowy mebel do toaletki i garderoby

Elegancka, pikowana pufa świetnie wygląda postawiona przy toaletce. Dzięki niej wygodnie będzie zająć pozycję przed lustrem i oddać się codziennym zabiegom pielęgnacyjnym. Wiele kobiet ceni sobie stylowe pufy także w garderobie, ponieważ można przechowywać nich odzież i dodatki.

Udostępnij:
Marta Marek
Absolwentka filologii szwedzkiej, obecnie magistrantka sztuki pisania. W wolnym czasie czyta, uczy się języków obcych i doskonali swój warsztat pisarski.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*