Planujesz wakacje all inclusive? Na to lepiej uważać

Planujesz wakacje all inclusive? Na to lepiej uważać

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze. Pomimo niepewnej sytuacji i zmieniających się covidowych przepisów wielu z nas decyduje się na letnie wojaże. Na co uważać, wybierając ofertę all inclusive w 2021 roku?

Oferty wakacyjnych pobytów w hotelach i pensjonatach oznaczone jako all inclusive wskazują po pierwsze ilość posiłków przysługujących nam w trakcie pobytu. All inclusive to opcja, w skład której wchodzą: śniadanie, obiad i kolacja oraz bezpłatne napoje, w tym wybrane trunki alkoholowe. Najczęściej są to wskazane przez hotel lokalne alkohole mocne (np.rakija), piwa oraz drinki.

Niektóre z ofert all inclusive, poza określonymi porami wydawania głównych posiłków, zawierają podwieczorek z kawą, ciastem i lodami. Zagraniczne hotele oferują także wieczorki tematyczne zamiast np. jednej z kolacji. Mamy wówczas okazję zapoznać się z lokalnym folklorem i skosztować tradycyjnych przysmaków.

W opcji all inclusive w cenie pakietu pobytowego znajdują się wszystkie dodatkowe koszty. Czyli poza posiłkami powinniśmy mieć darmowy wstęp na baseny, parking dla samochodu, wypożyczenie leżaków na plażę, sprzątanie itd.

Wakacje all inclusive – uważnie czytajmy oferty

Teoria brzmi bardzo dobrze, jednak nieuczciwe obiekty hotelowe żerują na nieuwadze turystów. Każdorazowo wybierając wakacyjną ofertę wyjazdową, przyglądajmy się szczegółowemu opisowi. To, że w nagłówku widzimy all inclusive wcale nie musi oznaczać tak bogatego pakietu, jakiego oczekujemy.

W wielu miejscach określenie all inclusive dotyczy tylko aspektu gastronomicznego. W szczegółach oferty znajdziemy natomiast całą litanię usług dodatkowo płatnych. Najczęściej turyści są zaskoczeni, że na miejscu muszą płacić za dodatkowe usługi.

Rodzaje wakacji all inclusive

Przeglądając oferty wakacji all inclusive bardzo często napotykamy na tę właśnie nazwę z różnego rodzaju przyrostkami. Pokrótce wyjaśnijmy, co mogą one oznaczać:

  • All inclusive light/soft – jest to wersja nieco okrojona. Obejmuje najczęściej 3 posiłki oraz napoje bezalkoholowe. Może się zdarzyć, że w cenie będzie również piwo i/lub wino do kolacji;
  • All inclusive plus/24 – w tym wariancie zyskujemy całodobowy, nielimitowany dostęp do napojów. Przede wszystkim są to napoje bezalkoholowe ciepłe i zimne. Zdarza się jednak, że w pakiecie korzystać można również z napojów wyskokowych;
  • All inclusive premium/ultra all inclusive – jest to najbogatsza oferta pobytowa. Poza wszystkim przywilejami z tradycyjnego all inclusive, liczyć możemy również na całodobową dostępność przekąsek, pełną gamę alkoholi (w tym importowanych) oraz możliwość darmowego korzystania ze wszystkich restauracji na terenie obiektu.

Wakacje all inclusive 2021

Decydując się na wakacje all inclusive w bieżącym roku, musimy mieć świadomość istnienia ograniczeń związanych z pandemią. Wiele hoteli chce nadrobić stracone miesiące i zyski – uciekając się do ograniczenia oferty. W szczegółach możemy znaleźć informację o tym, czy podczas pobytu odbywa się sprzątanie pokoi, wymiana pościeli i ręczników. Niektóre hotele całkowicie od tego odeszły.

Mogą być zamknięte części wspólne – siłownie, klubiki dla dzieci, strefa spa. Dla wielu gości hotelowych zaskoczeniem był brak możliwości swobodnego korzystania ze szwedzkiego bufetu. Samodzielne nakładanie jedzenia przez turystów zastąpione zostało gdzieniegdzie korzystaniem z pomocy obsług hotelu. Stwarza to czasem trudności komunikacyjne i nie zawsze jest komfortowe.

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *