Jak zaaranżować swój ogród – inspiracje

Jak zaaranżować swój ogród  –  inspiracje

Przydomowy ogród to strefa wypoczynku, relaksu i idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Oto kilka inspiracji z Instagrama, które możesz wykorzystać w swoim ogrodzie!

Styl rustykalny

Styl rustykalny nawiązuje do wystroju wiejskich gospodarstw w Skandynawii. W ogrodzie czy na werandzie można go zrealizować używając chłodnych kolorów, minimalistycznych ozdób, starych mebli, surowych płytek czy cegły na podłodze. W połączeniu z dużą ilością zieleni będzie klimatycznym miejscem na odpoczynek z niepowtarzalnym designem.

Modernistyczny ogród

Styl nowoczesny to przede wszystkim minimalizm w wyposażeniu. Designerskie fotele i stolik kawowy wypełnią przestrzeń tarasu i będą strefą relaksu. Wokół werandy powinno znaleźć się sporo roślinności, na przykład popularna ostatnio w ogrodnictwie lawenda czy ozdobne krzewy kwitnące, takie jak byliny czy turzyce palmowe.

Zielona przestrzeń

Duża ilość kwiatów i roślin wymagających bieżącej pielęgnacji to rozwiązanie nie dla każdego. Osoby, które chcą aktywnie korzystać z ogrodu mogą zasadzić kilka ozdobnych krzewów, drzewa dające latem cień i zasiać na całym terenie trawę. W ogrodzie zmieści się wtedy dużo zabawek, basen a nawet huśtawka. Strefę relaksu może stanowić ozdobna ławka kamienna lub komplet ogrodowych mebli.

Fot. Adrianna Calv/Pexels

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *