Eko/Orientacja – warsztat szycia zero waste

Eko/Orientacja – warsztat szycia zero waste

Starasz się żyć zgodnie z zasadami zero waste? Sprawdź, jak łatwo wprowadzić je do swojego życia dzięki warsztatom online.

Idea Zero Waste cieszy się w ostatnim czasie dużą popularnością. Przynosi wiele korzyści dla środowiska, zmniejszając jego m.in. jego zanieczyszczenie. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że ich codzienne wybory i nawyki, dotyczące np. prowadzenia domu, odżywiania czy robienia zakupów przekładają się na stan naszej planety.

Warsztaty z cyklu eko/orientacja dbędą się 21 stycznia o godz. 18.00 na platformie Teams. Mają na celu przybliżyć zagadnienia związane z ekologią, ochroną klimatu i zrównoważonym stylem życia. Zajęcia są skierowane do wszystkich osób, które chciałyby wporowadzić zasady zero waste do swojego domu i codziennego funkcjonowania.

Program warsztatów

Uczestnicy będą mogli uszyć samodzielnie wielorazowe woreczki, które doskonale sprawdzą się na warzywa lub pieczywo w przypadku codziennych zakupów. Ponadto instruktorka pokaże, jak zrobić płatki kosmetyczne do wielorazowego użycia, tak aby ograniczyć generowanie odpadów. W proramie również nauka tworzenia konopnych myjek do naczyć, które z powodzeniem mogą zastąpić gąbki z tworzyw sztucznych.

Fot. ready made/Pexels

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *