Dekoracje ogrodowe - co jest modne w tym sezonie?

Dekoracje ogrodowe - co jest modne w tym sezonie?

Dekoracje ogrodowe są doskonałym uzupełnieniem Twojego ogrodu. Zaletą dekoracji ogrodowych jest to, że można je zmieniać co sezon i dostosowywać do własnego gustu. Poniżej przedstawiamy modne dekoracje ogrodowe na ten sezon.

Różne rodzaje dekoracji ogrodowych

Jeśli chcesz stworzyć własny, piękny ogród lub zastanawiasz się nad projektem ogrodu przed domem – możliwości jest wiele. Niezależnie od tego, czy jest to ogród angielski, japoński czy francuski, każdy ma swoje cechy charakterystyczne. Popularny jest także ogród wg. zasad Feng Shui. Wybierając odpowiednie dodatki i dekoracje, z łatwością stworzysz piękny ogród. Dekoracje ogrodowe mają różne kształty, rozmiary, kolory i materiały:

Ozdoba ogrodowa ze szkła

Szklane akcesoria ogrodowe odbijają światło oraz podkreślają piękno zieleni i drzew. Zaletą szkła jest to, że jest odporne na mróz i promieniowanie UV oraz zachowuje trwałość przez długi czas. Spośród szklanych dekoracji możesz wybierać między szklanymi donicami, lampkami solarnymi, a także figurkami. Pamiętaj, aby przed zakupem upewnić się, że szkło nadaje się na zewnątrz. Takie szkło jest znacznie mocniejsze niż klasyczne szklane dekoracje do salonu czy sypialni.

 

Dekoracja ogrodowa z drewna

Drewniane dekoracje i akcesoria ogrodowe nadadzą Twojemu ogrodowi naturalnego wyglądu. Dekoracje wykonane z drewna pasują do każdego stylu – nowoczesnego, romantycznego, tropikalnego i śródziemnomorskiego. Możesz na przykład postawić w ogrodzie zestaw wypoczynkowy wykonany z palet, drewniane budki dla ptaków lub figurki. Pieńki drzew także świetnie wkomponują się w taki wystrój. 

Dekoracje ogrodowe z metalu

Dodatki ogrodowe wykonane z metalu nadają przestrzeni industrialnego charakteru. Metal jest wytrzymały, odporny na działanie czynników zewnętrznych i łatwy w utrzymaniu. Możesz zatem zainwestować w metalowe dzieła sztuki, które powiesisz np. na płocie. Doskonałą dekoracją są też metalowe kwietniki, które dziś spotkać można w najróżniejszych formach – np. taczki lub pociągu. Stylowo wyglądają także lekko zardzewiałe donice. Dekoracje ogrodowe z rdzą są zwykle wykonane ze stali, która została poddana działaniu kwasu w sposób kontrolowany, co powoduje, że powierzchnia odbarwia się na rdzawobrązowy kolor.

Drabina przy ścianie

Przyłóż drabinę do ogrodzenia lub ściany. Udekoruj ją girlandami świetlnymi i przymocuj do niej wiszące doniczki, a do nich włóż kolorowe kwiaty. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze akcesoriów ogrodowych?

Dekoracje ogrodowe muszą być odporne na działanie wody i promieni UV. Szkoda byłoby po jednym sezonie wyrzucać dekoracje, dlatego wybieraj przedmioty wykonane z trwałych i odpornych materiałów, które nie odbarwią się od słońca ani nie zardzewieją po kilku ulewach.

Naturalna dekoracja ogrodu

Najpiękniejszą dekoracją ogrodową są z pewnością śpiewy ptaków, trzepoczące motyle i brzęczące pszczoły. Oprócz tego, że są urocze, te stworzenia pełnią ważną funkcję w przyrodzie. Ptaki zjadają owady, takie jak mszyce, a pszczoły zapylają rośliny. Dlatego upewnij się, że Twój ogród będzie dla nich atrakcyjny. Zawieś grubą kulę z pokarmem dla ptaków lub zrób dla nich wodopój. Zasadź też dużo kolorowych kwiatów, które przyciągną motyle i pszczoły. Możesz postawić nawet specjalny hotel dla pszczół.  

Fot. Pixabay

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *