Czy to już czas na świąteczne prezenty?

Czy to już czas na świąteczne prezenty?

Boże Narodzenie to wspaniały, magiczny czas, na który większość osób oczekuje z niecierpliwością. Wiąże się on bowiem z wieloma przyjemnymi tradycjami, takimi jak chociażby wręczanie sobie nawzajem mniejszych lub większych prezentów. Najczęściej kładzie się je pod choinką, skąd zostają zabrane po kolacji wigilijnej i otworzone. Są jednak takie podarunki, które wypada wręczyć wcześniej. O jakich jednak konkretnie mowa?

Stworzenie świątecznego klimatu

Idealnym podarunkiem, który warto wręczyć już w październiku, są kalendarze adwentowe z przekąskami. Dzięki nim powstaje możliwość umilenia sobie oczekiwania na święta. Tworzą także unikalną atmosferę, razem ze świątecznym wystrojem sklepów, domów oraz ulic. Ponadto z takiego prezentu ucieszą się nie tylko dzieci, ale również dorośli, bo kto nie kocha jeść słodyczy? Świetnym pomysłem jest zwłaszcza fotokalendarz, bo nie tylko pozwoli zajadać się smakołykami, ale też przywoła wesołe wspomnienia z przeszłości.

Jeżeli chodzi o bardziej oryginalne rozwiązania, warto zdecydować się na taki egzemplarz, który można samodzielnie wypełnić. Przyda się zwłaszcza wtedy, gdy osoba obdarowywana ma specyficzny gust co do przekąsek, na przykład preferuje zdrowe odpowiedniki popularnych słodyczy. Jego zakup umożliwia także włożenie do środka nie tylko smakołyków, ale również rozmaitych drobiazgów. Można umieścić w nim na przykład:

 • bilety do kina,
 • kartę podarunkową do ulubionej drogerii,
 • voucher do SPA,
 • karnet na siłownię lub basen,
 • biżuterię (bransoletkę, łańcuszek),
 • kosmetyki w małych opakowaniach.

To najpopularniejsze opcje, aczkolwiek możliwości jest o wiele więcej. Warto zadbać o jak najoryginalniejszy prezent, gdyż sprawi to, że z pewnością zostanie on zapamiętany. Ponadto im bardziej spersonalizowany podarunek, tym więcej sprawia radości. Widać bowiem od razu, że ktoś włożył dużo swojego czasu i wysiłku, aby sprawić radość drugiej osobie. Ta świadomość dla wielu ludzi będzie warta więcej niż drogie, wyszukane prezenty.

Odzież jako symbol nadchodzących świąt

Wcześniej warto wręczyć również ubrania z motywami świątecznymi. Nie ma bowiem sensu nosić ich po świętach. Założenie tematycznego sweterka z pewnością będzie przypominało, że ten wyjątkowy czas już się powoli zbliża. Noszenie tego typu odzieży to część magicznej, przedświątecznej atmosfery. Najczęściej kupuje się sweterki, ze względu na niskie temperatury. Nie tylko świetnie się prezentują, ale również zapewniają ciepło, dzięki czemu nie trzeba martwić się potencjalnym przeziębieniem. Najczęściej wyróżnia je:

 • kolorystyka kojarząca się z Bożym Narodzeniem (czerwień, biel, granat),
 • świąteczne motywy (choinki, renifery, płatki śniegu, Święty Mikołaj),
 • gruby, przyjemny w dotyku materiał.

Łatwo można zauważyć, że wiele osób decyduje się na ich noszenie. Są to nie tylko dzieci, ale również dorośli, co widać na ulicach, w sklepach, czy też w pracy, jeżeli nie ma się ustalonego z góry sposobu ubierania. Co prawda niektórzy uważają tego typu odzież za dziecinną, ale warto się do niej przekonać, gdyż okazja do założenia tematycznego sweterka jest tylko raz w roku. Warto więc celebrować ten wyjątkowy czas, bo kiedy już się skończy, to będzie trzeba bardzo długo czekać na kolejne Boże Narodzenie.

Podarunki z zagranicy

Nie każdy ma możliwość spędzenia świąt z rodziną. Wiele osób pracuje bowiem w innym kraju i może nie móc przyjechać nawet na Wigilię. W takim wypadku warto wysłać prezenty wcześniej, aby na pewno dotarły. W ostatniej chwili mogą bowiem pojawić się opóźnienia z dwóch powodów:

 • pracownicy poczty pójdą w większości na urlopy,
 • w okresie świątecznym jest o wiele więcej paczek niż zwykle.

Ponadto często zdarza się, że sklepy podnoszą ceny tuż przed Bożym Narodzeniem, aby więcej zarobić. Wcześniejszy zakup podarunków pomoże więc nieco zaoszczędzić. Jeżeli mieszka się w Stanach Zjednoczonych, świetnym pomysłem będzie rozejrzenie się za prezentami świątecznymi w trakcie Black Friday. Można bowiem trafić na wyjątkowe okazje. W Polsce niestety nie organizuje się wtedy aż tak atrakcyjnych promocji, choć zdarzają się interesujące obniżki.

Fot.: materiały prasowe Klienta.

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *