3 ozdoby wielkanocne, którymi warto udekorować dom na święta

3 ozdoby wielkanocne, którymi warto udekorować dom na święta

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, więc czas najwyższy pomyśleć o dekoracji swojego domu. Wystarczy kilka drobnych akcentów, aby w twoim mieszkaniu zapanowała prawdziwie wiosenna, świąteczna atmosfera.

Świeże kwiaty

Bukiet wiosennych kwiatów to wyjątkowa dekoracja, która znakomicie sprawdzi się zarówno w salonie, jak i innych pomieszczeniach w domu. Pięknie będzie prezentować się zarówno na świątecznym stole, jak i komodzie. Na Wielkanoc warto sięgnąć po żółte tulipany oraz bazie, które są nieodłącznym elementem tych świąt. Możesz również pokusić się o unikalny, naturalny stroik na drzwi zrobiony, np. z bukszpanu.

Wielkanocne figurki

Kolorowe zające i baranki to nieodłączny symbol każdych świąt. Porcelanowe lub drewniane figurki mogą stanowić unikalny dodatek do wielkanocnego koszyczka, sprawdzą się również jako stylowa ozdoba świątecznego stołu.

Świąteczne tekstylia

W Wielkanoc nie można zapomnieć o odpowiedniej dekoracji stołu. Świąteczny obrus z pewnością pokreśli wyjątkowość tej chwili. W tym sezonie warto postawić na naturalne, ekologiczne, przyjemne w dotyku materiały w ciepłej, jasnej kolorystyce. Wiosenny nastrój uzyskasz również dzięki poduszkom z wielkanocnymi akcentami, które mogą zdobić fotel lub kanapę.

Fot. Roman Odintsov/Pexels

Napisz komentarz
Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *