Co wyróżnia wysokiej jakości treści i jak naprawić błędy w zawartości strony internetowej?

Autor:
Boo
Data publikacji:
Kategoria:
Pozycjonowanie
Co wyróżnia wysokiej jakości treści i jak naprawić błędy w zawartości strony internetowej?

Olya Kobruseva / pexels.com

Na pozycję strony internetowej w wyszukiwarce wpływa niemal niezliczona liczba czynników. Właśnie dlatego warto korzystać ze strategii optymalizacji treści, która w wielu przypadkach pozwala pokonać branżowych rywali i zyskać popularność w sieci.

Jednym z kluczowych elementów, który pozwoli Ci osiągnąć wysoką pozycję na liście wyników wyszukiwania, jest posiadanie wysokiej jakości treści. Oczywiście warto też zadbać o techniczne aspekty witryny, takie jak szybkość ładowania, odpowiednie obrazy czy wartościowe linki, ale jeśli nie skupisz się na zoptymalizowanej zawartości, Twoje działania mogą okazać się nic niewarte.

Pamiętaj, że celem Google jest przedstawienie użytkownikom najwyższej jakości trafnych odpowiedzi na zadawane pytania. W tym celu powstał właśnie algorytm Google Panda, który pozwala szybko filtrować dane w sieci i wyszukiwać te, które spełniają oczekiwania odbiorców.

Nie zapominaj, że dbałość o zadowolenie użytkownika jest najważniejsza. Skup się więc na przekazaniu wartościowych i wiarygodnych treści, które będą dostosowane do potrzeb i preferencji odbiorców. Dzięki temu nie tylko zatrzymasz ich przy sobie na dłużej, ale też pokażesz wyszukiwarkom, że zasługujesz na wysoką pozycję na liście wyników wyszukiwania.

Aby jednak zostać uznanym za wartościowe źródło informacji, musisz się najpierw dowiedzieć, jakich metod pisania treści unikać.

Czym jest zawartość niskiej jakości?

Aby uniknąć kary za niskiej jakości treści, musisz najpierw ustalić, czym się one charakteryzują. Pamiętaj, że najważniejsze jest zwrócenie uwagi użytkownika i zachęcenie go do ponownych odwiedzin witryny. Zwróć zatem uwagę na formy zawartości, które niekoniecznie są doceniane przez algorytmy Google, aby wiedzieć, z jakich metod nie korzystać.

Treści niskiej jakości mogą być definiowane przy pomocy wielu czynników. Oto najczęściej występujące problemy, dotyczące mało wartościowej zawartości:

 • zduplikowana treść,
 • plagiat lub kopiowanie zawartości,
 • wiele stron przejściowych,
 • automatycznie generowane treści,
 • nadużywanie reklam.

Należy również wspomnieć, że niskiej jakości treść to taka, która nie uwzględnia oczekiwań użytkowników i pomija algorytmy wyszukiwarek. Aby zyskać nowych odbiorców i pokazać Google, że Twoja witryna zasługuje na wysoką pozycję na liście wyników wyszukiwania, musisz zadbać o odpowiednią optymalizację. Tylko dzięki SEO jest możliwe nadanie treści wysokiej wartości, dzięki czemu stanie się popularna w sieci.

Treść wysokiej jakości - czym się charakteryzuje?

Wiesz już, jak ważna jest wartościowa treść i jakich błędów przy jej tworzeniu unikać. Pojawia się teraz pytanie: czym charakteryzuje się wysokiej jakości zawartość?

Odpowiedź na to pytanie możesz uzyskać poprzez określenie tego, czego od Twojej strony oczekuje użytkownik. Podczas tworzenia treści zadbaj o dokładne i umiejętne podejmowanie danych tematów, brak błędów gramatycznych, ortograficznych i językowych, działanie w kierunku budowania zaufania czytelników i, co bardzo ważne, strategiczne używanie słów kluczowych.

Pamiętaj, że celem jest zyskanie uznania wyszukiwarki. Postępuj więc według wyżej wymienionych wskazówek, które pozwolą Ci stworzyć wysokiej jakości zawartość i przyciągnąć nowych odbiorców.

Źródło: EKATERINA BOLOVTSOVA / pexels.com

Jak naprawić istniejące już treści?

Wiesz już, jak napisać wysokiej jakości treści. Co jednak zrobić z tymi, które zostały stworzone zanim zdobyłeś tę wiedzę? Oto kilka wskazówek, które warto zastosować w celu poprawy istniejącej już zawartości. Dzięki nim starsze posty zyskają nowe życie i będą skutecznie promować Twoją markę w internecie.

Dodaj więcej treści

Pamiętaj, że wysokiej jakości treść musi być odpowiednio długa, aby mogła dokładnie przedstawić podejmowany temat i była w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania użytkownika. Jeśli masz jednak problem z utrzymaniem optymalnej liczby słów i zależy Ci na zachowaniu starszej zawartości, dodaj do niej coś więcej, dzięki czemu znów stanie się aktualna.

Uzupełnij treści o kilka szczegółów lub rozwiń niektóre myśli. Możesz też spojrzeć na pewne kwestie z innej perspektywy lub przedstawić dodatkowe rozwiązania. Dzięki temu dasz im nowe życie i sprawisz, że ponownie staną się interesujące z punktu widzenia zarówno użytkowników, jak i wyszukiwarek.

Zastąp starą zawartość nową treścią

Jeśli po analizie swojej witryny uznałeś, że stare treści nie są już aktualne i nie przynoszą Ci żadnych korzyści, warto zastąpić je nowymi, które skutecznie przyciągną nowych klientów.

Być może masz więcej informacji na dany temat lub pojawiły się kwestie, które mogą uzupełnić opis konkretnego zagadnienia. Możliwe, że poprawiłeś swoje kompetencje w zakresie dodawania plików graficznych i chciałbyś wykorzystać je w tworzeniu nowych treści. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będzie zastąpienie starej zawartości nową, świeżą i odpowiednio zoptymalizowaną, która uwzględni algorytmy Google i osiągnie wysoką pozycję w SERP.

Pozbądź się niskiej jakości treści

Jeśli po zbadaniu swojej witryny stwierdziłeś, że wcześniejsze publikacje nie mogą być poprawione dzięki zastosowaniu wyżej wymienionych metod, jest to oczywisty argument przemawiający za tym, że warto się ich pozbyć.

Dzięki temu zrobisz miejsce na nową i zoptymalizowaną pod kątem wyszukiwarek zawartość, która korzystnie wpłynie na Twoje wyniki.

Podsumowanie

Wiesz już, co odróżnia wysokiej jakości zawartość od mało wartościowych treści. Zastosuj się więc do wyżej wymienionych wskazówek, napraw błędy i twórz wpisy, które przyciągną nowych odbiorców i zachęcą wyszukiwarki do umieszczenia Twojej witryny na pierwszej stronie listy wyników wyszukiwania. Zacznij działać już dziś, aby jak najszybciej móc cieszyć się niesamowitymi efektami!

Udostępnij:
Ostatnie wpisy

  Twoja strona nie jest widoczna w wyszukiwarce? My wiemy jak to zmienić!
  Umów się na bezpłatną konsultację z naszym analitykiem SEO i dowiedz się, jak skutecznie pozycjonować swój biznes

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  *

  Oceń tekst
  Rozpocznij chat
  Zamów rozmowę

   Chcesz poznać
   ofertę?
   Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
   Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych w celu nawiązania ze mną kontaktu. Więcej w Polityce Prywatności.